28. marec 2024 17:58 RSS facebook
spletno.urednistvo@dolenjskilist.si (07) 39 30 500
24.2.2020 | 14:55
Novo mesto - Drugi dan odprtega članskega državnega prvenstva v atletiki, ki je potekalo v Novem mestu, je prinesel veselje dolenjskim in posavskim atletom oz. atletinjam. Na 60 m ovire je zmagala Nika Glojnarič (Brežice), zlato medaljo je v teku na 3000 m osvojila tudi Klara Ljubi (Krka), medtem ko je bil Matevž Šuštaršič (Krka) na 200 m drugi, Blaž Pelko iz Dolenjskih Toplic, ki po novem nastopa za Kronos, pa v troskoku bronasti.
Glojnaričeva je bila z 8,48 s najhitrejša že v kvalifikacijah, v finalu pa je tekla še pet stotink sekunde hitreje. Druga je bila državna prvakinja v skoku v daljino Maja Bedrač (Ptuj), ki je tekla 8,70. Na 3000 m za ženske je nastopilo le šest tekmovalk, v odsotnosti Šentjernejčanke Klare Lukan pa je zmago slavila Ljubijeva (10:13,12), tretja je bila njena klubska kolegica Breda Škedelj (10:37,01).
Novomeški ljubitelji atletike so z zanimanjem spremljali tek na 200 m oz. en krog. Matevž Šuštaršič, ki je nastopil z nekoliko povišano temperaturo, je moral premoč priznati Juretu Grkmanu (Kamnik), ki se je edini spustil pod dvaindvajsetimi sekundami (21,55). Matevž je bil z rezultatom 22,11, čeprav je nedavno na Dunaju tekel osebni rekord 21,84, vseeno zadovoljen.
V skoku v višino je reprezentantka in olimpijka Maruša Černjul (Kladivar) z 1,90 m ugnala obetavno Lio Apostolovski (Mass), ki je skočila 1,88 m. Lanski evropski prvak v metu diska do 23. leta starosti Kristjan Čeh je bil najboljši v suvanju krogle, kjer se je približal 18 m (17,65 m). V skoku s palico pa je bil s preskočenimi 510 centimetri najboljši Robert Renner (Kladivar), ki se je po daljši odsotnost vrnil na tekmovališča.
Izidi, drugi dan DP:
* člani:
- 200 m:
1. Jure Grkman (Kam) 21,55
2. Matevž Šuštaršič (Krk) 22,11
3. Žiga Benko (Kla) 22,22
- 800 m:
1. Jan Vukovič (Kla) 1:54.21
2. Tilen Šimenko Lalič (PMb) 1:54,87
3. Vid Kramer (Kla) 1:56,82
- 3000 m:
1. Timotej Bečan (Pap) 8:37,12
2. Bor Bauman (Kla) 8:50,15
3. Jan Trček (Mass) 8:52,92
- 60 m ovite:
1. Javier Dones Gordillo (Mass) 8,29
2. Žan Viher (Ptu) 8,37
3. Matej Stanič (Gor) 8,76
- 4 X 400 m:
1. Kladivar Celje 3:21,05, slo. klubski rekord
2. Mass Ljubljana 3:24,96
3. Poljane Maribor 3:26.33
- palica:
1. Robert Renner (Kla) 5,10
2. Ambrož Tičar (Kro) 5,00
3. Denis Sabič (Kla) 4,90
- daljina:
1. Žan Viher (Ptu) 7,30
2. Džino Subašič (Vel) 7,21
3. Žiga Vrščaj (Mass) 6,99
- troskok:
1. Jan Luxa (Mass) 15,16
2. Žiga Vrščaj (Mass) 15,15
3. BlažPelko (Kro) 15,10
- krogla:
1. Kristjan Čeh (Ptu) 17,65
2. Klemen Jeršin (Kro) 12,68
3. Jože Pirnat (Dom) 12,62
* ženske:
- 200 m:
1. Agata Zupin (Vel) 24,14
2. Katarina Ilić (Srb) 24,77
3. Maja Pogorevc (SlG) 24,83
4. Vladislava Tukaj (Mass) 25,19
- 800 m:
1. Barbara Kok (Kla) 2:19,81
2. Lea Holc (Kra) 2:24,38
3. Brina Mljač (Mass) 2:31,04
- 3000 m:
1. Klara Ljubi (Krk) 10:13,12
2. Nuša Mali (Oli) 10:32,29
3. Breda Škedelj (Krk) 10:37,01
- 60 m ovite:
1. Nika Glojnarič (Bre) 8,43
2. Maja Bedrač (Ptu) 8,70
3. Petra Rahne (Tri) 8,89
- 4 X 400 m:
1. Velenje 3:53,71, slo. klubski rekord
2. Domžale 4:23,31
- višina:
1. Maruša Černjul (Kla) 1,90
2. Lia Apostolovski (Mass) 1,88
3. Monika Podlogar (Tri) 1,74
- daljina:
1. Maja Bedrač (Ptu) 5,93
2. Martina Jan (Kro) 5,62
3. Ana Grajžl (Kla) 5,54
- krogla:
1. Ahymara Espinoza (Ven) 15,86
2. Gordana Tešanović (BIH) 14,00
3. Tjaša Križan (PMb) 13,88
4. Veronika Domjan (Ptu) 13,68
5. Zoja Šušteršič (Mass) 10,96
Besedilo in fotografije: R. N.