Krka bo še trepetala za obstanek

7.3.2020 | 21:15 | M. Ž.

Glen Cosey je tokat zbral 17 točk. Fotografija je z decembrske tekme z Mornarjem v Novem mestu. (Foto: B. B., arhiv DL)

Bar - Košarkarji Krke so v predzadnjem, 21. krogu rednega dela lige Aba z 73:82 izgubili na gostovanju pri Mornarju in bodo očitno do zadnjega trepetali za obstanek. Skrbi jih lahko že jutri reši Koper Primorska, če premaga Zadar, sicer pa se lahko ponovi scenarij iz prejšnje sezone, ko so si Novomeščani obstanek izborili v zadnjem krogu v neposrednem derbiju z ljubljansko Olimpijo, poroča STA.

Krka ostaja pri šestih zmagah, zanjo je bil to hkrati šesti zaporedni poraz v ligi Aba, prav toliko jih ima Mega Bemax, ki ima boljše medsebojno razmerje, eno manj pa so zbrali košarkarji Zadra, ki imajo ob tem še slabše razmerje na medsebojnih tekmah.

Mornar je po pisanju STA do zmage prišel precej težje, kot kaže končni rezultat, oziroma Krka je izgubila višje, kot si je zaslužila. Čeprav je imela ob odmoru že deset točk zaostanka, je v tretji četrtini nadoknadila izgubljeno in na začetku zadnjega dela povedla s 64:58. V igri za zmago je bila tako v 35. minuti (69:68) kot dve minuti pozneje, ko so imeli domačini 74:71.

Pri Krki, ki je po daljšem času zaigrala v polni postavi, so izstopali Ivan Ramljak z 18 točkami in osmimi skoki ter Glenn Cosey in Luka Lapornik, ki sta zbrala po sedemnajst točk.

Mornar - Krka 82:73 (19:13, 39:29, 53:53)

* Dvorana Topolica, gledalcev 1500, sodniki: Dragojević (Črna gora), Hadžić (Hrvaška), Mrdak (Srbija).

* Mornar: Pullen 12 (5:5), Harris 6 (2:4), Hunt 6, Needham 12 (3:3), Šehović 2, Whitehead 6 (2:4), Waller 17, Markota 6 (0:1), Bjelica 15 (2:2).

* Krka: Cosey 17, Škedelj 2, Pašalić 8 (2:2), Đapa 5, Balažič 6 (1:1), Lapornik 17 (5:6), Ramljak 18 (1:3).

* Prosti meti: Mornar 14:19, Krka 9:12.

* Met za tri točke: Mornar 8:26, Krka 8:28.

* Osebne napake: Mornar 17, Krka 22.

* Pet osebnih: Balažič (38.).