Kukman prehitel sireno za veliko točko Krke v Mariboru

4.3.2021 | 07:45

Maribor - Rokometaši Maribora Branika in Krke so se v zaostali tekmi 11. kroga lige NLB razšli z neodločenim izidom 22:22 (11:13).

Mariborčani so proti Novomeščanom vpisali svoj sploh prvi remi sezone. Domači so po obračunu, polnem preobratov, zdaj osmi na lestvici, Dolenjci pa so skočili na predzadnje mesto. Varovanci trenerja Mirka Skoka so se tako končno uspeli odlepiti z začelja razpredelnice in prišli do še kako pomembne točke v boju za obstanek v Ligi NLB.

Domači so tekmo bolje začeli in povedli s 5:1, a so gosti hitro vzpostavili ravnotežje in sami prešli v vodstvo s 14:11 v uvodu drugega polčasa. Takrat pa so gostitelji stopili na plin, poskrbeli za nov preobrat in vodstvo z 19:15.

Zadnje obdobje obračuna pa je spet pripadlo Dolenjcem, ki so najprej v 58. minuti izenačili, v 60. so domači spet povedli, točko pa je Krki nekaj sekund pred koncem prinesel Tilen Kukman.

* Dvorana Tabor, brez gledalcev, sodnika: I. in D. Ivančič.

* Maribor Branik: Pungartnik 1, Zupanič, Planinšek 1, Veselinovič, Sok 4 (1), Hočevar, Miličevič 1, Košec, Ferjan, Blagotinšek, Rakita 1, Budja 9, Hedl, Golik 2 (2), Žabić 3, Lorger.

* Krka: Pavlin, Bevec 2, Je. Avsec 2, Lončar 1, Ja. Avsec, Nosan, Irman 3 (1), Jakše, Plut, Klemenčič 2, Rašo 1, Brajer, Radović, Kukman 9 (3), Windischer, Matko 2.

* Sedemmetrovke: Maribor Branik 3 (3), Krka 4 (4).

* Izključitve: Maribor Branik 6, Krka 4 minute.

Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši Izidor Budja, pri gostih pa jih je prav toliko dosegel Kukman.

Izjave po tekmi:

Siniša Markota, RK Maribor Branik: "Žal smo zapravili dobljeno tekmo, ki je bila za nas nekako tekma sezone. Na žalost danes ni bil razpoložen nobeden od trojice srednjih zunanjih, vseeno pa smo imeli pet minut pred koncem tri gole prednosti. Nato smo do konca tekme naredili preveč napak, bili smo v krču in pod pritiskom klonili, Krka pa je zasluženo prišla do točke."

Mirko Skoko, MRK Krka: "S točko sem in nisem zadovoljen. Mislim, da smo imeli na tekmi več nadzora kot Maribor. Na začetku drugega dela smo najprej dosegli gol in povedli za tri, nato pa je sledil mrk v napadu. Deset minut smo ostali brez gola, fantje so se v napadu izgubili in igrali čez sredino, kjer smo vedeli, da je obramba Maribora najmočnejša. Nato smo znova igrali v krču in pod pritiskom rezultata, ampak smo hvala bogu prikazali karakter in prišli do vsaj ene točke. To nam v borbi za obstanek in za samozavest veliko pomeni. Z borbo na igrišču smo si tako proti Ormožu kot proti Mariboru zaslužili vsaj to eno točko. A da smo si na jasnem, tudi Maribor bi lahko danes prišel do zmage, zato jim seveda čestitam za današnji remi."

Maribor bo v 19. krogu v soboto gostil Urbanscape Loko, Krka pa v nedeljo Ribnico.

1. Celje Pivovarna Laško  16  16  0   0  553:384  32
 2. Gorenje Velenje        16  14  1   1  493:393  29
 3. Trimo Trebnje          16  13  1   2  480:421  27
 4. Koper                  19  10  1   6  479:459  21
 5. Jeruzalem Ormož        17  10  0   7  520:511  20
 6. Riko Ribnica           18  10  0   8  553:550  20
 7. Slovenj Gradec 2011    18   9  0   9  494:500  18
 8. Maribor Branik         16   6  1   9  424:423  13