Mitja Krevs prvi na DP na 10.000 m

18.4.2021 | 18:20

Mitja Krevs (Foto: arhiv; spletna stran Mitje Krevsa)

Šentjur - Mirnopečan Mitja Krevs (Štajerska) je zmagal na slovenskem atletskem prvenstvu v dolgih tekih. Na stadionu v Šentjurju je na 10.000 m s časom 30:14,00 za več kot 15 sekund ugnal Jana Brešana (30:29,75), tretji je bil drugi član Kladivarja Matija Rizmal (30:36,06).

Krevs se je na svojem četrtem maratonu 11. aprila v Sieni z 2:16:36 povzpel na šesto mesto večne slovenske lestvice na 42 km, na drugo pa Novomeščan Primož Kobe (2:13:36). Slednji je bil tudi tokrat na startni listi, a ni prišel do cilja, ki ga je prečkalo 18 tekačev, trije pa so odstopili.

V članski konkurenci atletinj sta nastopili le dve tekmovalki, Anja Fink (AADS, 36:20,47) je bila v cilju pred Nives Skube (OLK, 39:54,48).