Krevs in Kobe na evropskem pokalu

6.6.2021 | 09:10

rimož Kobe in Mitja Krevs (foto: arhiv DL)

Birmingham - Na evropskem pokalu v Birminghamu je na 10.000 m nastopila trojica slovenskih maratoncev, najboljša pa je bila Neja Kršinar. S časom 35:23,25 je bila 12. v finalu B in skupno 39. V finalu A je bilo namreč hitrejših vseh 27 tekmovalk, ki so prišle do cilja. Zmagala je Britanka Eilish McColigan (31:19,35).

Mitja Krevs pa je bil 24. v finalu B (30:15,86), kjer tretji slovenski predstavnik Primož Kobe ni končal nastopa. V skupini A je bilo od Krevsa hitrejših 32 tekačev, slavil pa je Francoz Morhad Amdouni (27:23,39).

Eden najboljših atletov v zgodovini, Britanec Mo Farah, je bil šele osmi (27:50,64). To je bil njegov prvi nastop na stezi po skoraj treh letih, ko se je preusmeril na cestne teke.