Trebanjski levi na krilih navijačev z odliko proti novincem

9.10.2021 | 08:35 | STA; M. K.

Trebnje - Rokometaši trebanjskega Trima so v 5. krogu lige NLB sinoči doma premagali Herz Šmartno s 37:23 (17:12).

* Dvorana OŠ Trebnje, sodnika: Kikel, Zupan.

* Trimo: Ristanović, Čudič 1, Slatinek Jovičič 1, Višček, Horvat 5, Didovič 3, Stanojević 3, Ončev 6 (3), Kotar, Potočnik 1, Udovič 2, Čulk, Grbič 8, Cirar 3, Glavaš 2 (1), Florjančič 2.

* Šmartno: Sadar, Muratovič, Kukovica, Je. Žižek, Ribarič 3 (1), Škrabanja 2, Pelko 2 (1), Justin 5 (1), Ju. Žižek 1, Cirar, U. Jerina, T. Jerina 1, Močnik 2, Avsec 3, Grum 4 (1).

* Sedemmetrovke: Trimo 5 (4), Šmartno 4 (4).

* Izključitve: Trimo 12, Šmartno 12 minut.

* Rdeči karton: /.

K favoriziranemu Trimu je tokrat prišel novinec v ligi, ki je v prejšnjem krogu vpisal svojo prvo zmago in tako nekoliko okrepil samozavest. Toda ekipa Uroša Zormana je vendarle prevladovala in ostala stoodstotna v prvenstvu, medtem ko je zasedba iz Šmartnega, ki se je povsem zavedala, kdo je favorit, ostala pri dveh prvenstvenih točkah.

Trebanjci so zaostajali le pri izidu 0:1, potem pa so si hitro priigrali tri oziroma štiri gole prednosti, v 17. minuti pa je Toše Ončev zadel za pet zadetkov naskoka, s takšno razliko pa so gostitelji vstopili tudi v drugi polčas.

V tem so hitro še povečali prednost, Filip Glavaš je v 34. minuti zadel že za 21:14, ko pa je vratar Aljoša Čudič v 44. minuti zadel za 27:17, je bil zmagovalec dokončno odločen. Največja razlika je znašala 14 golov.

Pri domači ekipi je bil z osmimi goli najboljši Lan Grbič, pri gostujoči pa Andraž Justin s petimi.

Uroš Zorman, glavni trener RK Trimo Trebnje:
“Čestitke fantom za zmago. Prikazali smo visok tempo igre vseh šestdeset minut in v takšnem ritmu bomo nadaljevali. Navijači so danes pričarali odlično vzdušje v dvorani, že zdaj pa fokus usmerjamo v gostovanje proti Kopru.”

Trimo bo v naslednjem krogu gostoval v Kopru.