Trebanjci na domačem parketu do nove zmage

4.12.2021 | 09:00 | STA; M. K.

Trebnje - Rokometaši trebanjskega Trima so na včerajšnji tekmi 11. kroga lige NLB premagali Ljubljano z 39:34 (21:15).

* Dvorana OŠ, gledalcev 145, sodnika: Knez in Smolko.

* Trimo Trebnje: Čudič, Brana, Slatinek Jovičić 4, Višček 2, Horvat 2, Didovič 5, Stanojević 2, Radojković, Ončev 5 (4), Kotar 6, Potočnik 4, Udovič 1, Cirar 2, Glavaš 5 (3), Florjančič, Ćorsović 1.

* Ljubljana: Kromar, Rebevšek, Gaberc, Lukman 5, Jaklič, Novak, Pintar 2, Križaj 3, Kmetič, Makivić 5, Batagelj 5 (2), Lukman 6 (3), Pernovšek 2, Brulec, Leskovar, Kolmančič 4, Tomšič 2.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 9 (7), Ljubljana 8 (5).

* Izključitve: Trimo Trebnje 8, Ljubljana 6 minut.

* Rdeči karton: Udovič (53.).

Trebanjci so osvojili načrtovani točki, zanje pa so se morali pošteno potruditi. Po osmi zmagi - na svojem računu imajo še dva neodločena izida - so se vodilnim Celjanom približali na točko, pred tretjeuvrščenimi Škofjeločani pa imajo dve točki več. Ljubljančani ostajajo na predzadnjem mestu v 14-članski elitni ligi.

V začetku drugega polčasa je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev domačega trenerja Uroša Zormana, ki so si že priigrali sedem golov prednosti (22:15).

V nadaljevanju so močno popustili, kar so Ljubljančani izkoristili in v 45. minuti izenačili na 25:25.

Tekma je bila odprta do 52. minute (33:31), prelomni trenutki dvoboja pa so minili v znamenju dolenjskih rokometašev, ki so tri minute kasneje povedli s 36:32 in razrešili dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Marko Kotar, v gostujoči pa Jure Lukman. Oba sta dosegla po šest zadetkov.

Lovro Višček, igralec RK Trimo Trebnje:
"Tekma je bila težka. Začeli smo skromno. V nadaljevanju smo si želeli zagotoviti večjo razliko, ampak Ljubljana se je izkazala za zahtevnega tekmeca. V zadnjih desetih minutah smo pokazali pravi obraz ter na domačem parketu zabeležili zmago."

Bojan Čotar, trener MRK Ljubljana:
"Čestitam Trimu za zasluženo zmago in korektno tekmo. Upam, da so gledalci v hitrem in atraktivnem rokometu. Trimo Trebnje je trenutno precej kakovostnejša ekipa."

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem korgu gostovala v Slovenj Gradcu.