Trebanjci zanesljivi, Ivančani znova do točke

17.9.2022 | 09:40 | STA; M. K.

Trebanjci so zmagali v Krškem. (Foto: FB RK Trimo Trebnje)

Drugi krog Lige NLB so odprli rokometaši SVIŠ Ivančne Gorice in LL Grosista Slovana. Gostitelji so na domačem parketu uspeli izvleči točko, še drugič v tej sezoni (23:23). Drugi petkov obračun je pripadel Škofjeločanom, ki so v končnici strli odpor Dobove (31:28) in na svoj račun dodali nov par točk, tretjo tekmo pa so dobili Trebanjci. Na krilih osmih zadetkov Lana Grbiča so zanesljivo premagali zasedbo Krškega (39:23).

V soboto bodo na delu rokometaši Rika Ribnice in Kopra, zadnji dan v tednu pa sledita še tekmi v Mariboru in Celju. V štajerski prestolnici bodo gostovali Velenjčani, v knežje mesto pa prihajajo Ormožani.

Srečanje med Slovenjgradčani in Novomeščani, ki so bili v uvodnem krogu blizu presenečenja proti Celjanom, je prestavljeno.

LIGA NLB, 2. KROG

Petek, 16. septembra

RK SVIŠ IVANČNA GORICA : RD LL GROSIST SLOVAN 23:23 (8:12)

Sašek 7, Marojevič (1) in Vidmar po 4; Sankovič in Ranisavljević po 6.

Igralec tekme: Klemen Sašek (RK SVIŠ Ivančna Gorica)

STATISTIKA

Dolenjska zasedba je tudi drugo tekmo v tej sezoni končala z nedoločenim izidom. Pred tednom dni je remizirala v Kopru, v petek pa še na domačem dvoboju proti Ljubljančanom, ki so na svoj račun vpisali prvo točko. Na uvodni tekmi na Kodeljevem so klonili proti Škofjeločanom. Rokometaši LL Grosista Slovana so že v prvi minuti doživeli hladno prho, saj je rdeči karton prejel Blaž Pintar. A izbrancev gostujočega trenerja Aleša Repine to ni zmedlo, v prvem polčasu so imeli pobudo, predvsem v končnici, ko so si priigrali lepo prednost štirih golov (12:8). Dolenjci so v drugem delu tekme vzpostavili ravnotežje na igrišču. Dokaj hitro so izenačili na 14:14, sredi drugega polčasa pa brez večjih težav nevtralizirali zaostanek treh golov (14:17). V razburljivi končnici se jim je celo nasmihala zmaga. Klemen Sašek je v 58. minuti gostitelje popeljal v vodstvo s 23:22, izenačujoči zadetek pa je v predzadnji minuti za Ljubljančane dosegel Stefan Ranisavljević.

Sešek je bil s skupno sedmimi goli tudi najbolj učinkovit igralec domače zasedbe, v gostujoči sta Ranisavljević in Robert Sankovič dosegla po šest zadetkov.

Ekipa SVIŠ Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, Slovanovci pa bodo gostili Riko Ribnico.

IZJAVI PO TEKMI

Klemen Sašek, rokometaš SVIŠ Ivančne Gorice: "Prigarana točka, a ne vem, če zaslužena. Za zmago je bilo preveč zgrešenih 100-odstotnih priložnosti. Po dveh tekmah smo še neporaženi. Gremo naprej!"

Rok Selakovič, vratar LL Grosista Slovana: "Zanimiva tekma, skoraj pravi derbi. Domača dvorana SVIŠ Ivančne Gorice je vedno kot trdnjava. Dobro smo igrali, ob polčasu imeli štiri gole prednosti, a vemo, da se tekmeci nikoli ne predajo. Tako je bilo tudi tokrat in v Kopru pretekli teden. Poštena delitev točk."

RD URBANSCAPE LOKA : RK DOBOVA 31:28 (15:14)

Klemenčič (2) in Jesenko po 5; Rantah 7 (2), Šukić in Nešič po 6.

Igralec tekme: Darko Cingesar (RD Urbanscape Loka)

STATISTIKA

Gorenjska zasedba je dosegla drugo zmago v tej sezoni. Pred tednom dni je slavila v slovenski prestolnici, tokrat pa je v svoji dvorani Poden ukanila še zasedbo iz Posavja, ki je doživela drugi poraz. Škofjeločani so bili skozi celotno tekmo v rezultatski prednosti, a Dobovčani so jim vseskozi dihali za ovratnik. Tako je bilo vse do končnice, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so varovanci domačega trenerja Gregorja Cvijiča zaigrali zbrano in preudarno, povedli z 28:24 ter razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Matevž Jesenko in Lenart Klemenčič, ki sta dosegla po pet golov, v gostujoči pa Nik Rantah s sedmimi zadetki. Gol manj sta za Posavce prispevala Željko Šukić in Ignjat Nešič.

Zasedba Urbanscapa Loke bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, Dobova pa bo gostila SVIŠ Ivančno Gorico.

Darko Cingesar, rokometaš Urbanscapa Loke: "Najprej čestitke ekipi za borbo. Od prve do zadnje minute smo verjeli, da lahko zmagamo. Videli smo izenačeno tekmo. Uspeli smo se odlepiti za tri ali štiri gole, a ekipa Dobove nas je zaradi naših napak, ki jih moramo do prihodnjič odpraviti, ujela. Še enkrat čestitke soigralcem, da so se borili do konca in zasluženo zmagali. Upam, da bomo tako nadaljevali. Dva kroga, dve zmagi. Zdaj se moramo spočiti in pripraviti na petkovo tekmo proti Trimu Trebnjemu."

Andraž Dragan, rokometaš Dobove: "Začetek tekme je bil izenačen. Igrali smo gol za gol. Mislim, da smo v 50. minuti začeli popuščati. Nekaj obramb domačega vratarja, hitri nasprotni napadi in razlika se je povečala. Pozna se, da nimamo dolge klopi, pestijo nas poškodbe."

RK KRŠKO : RK TRIMO TREBNJE 23:39 (9:21)

Sobotič 9, Švalj in Romih (1) po 4; Grbič 8, Krešić 5.

STATISTIKA

Trebanjci so v slabem tednu dni dosegli dve zmagi nad tekmeci iz Posavja. Najprej so slavili v Dobovi, v petek pa še v Krškem. Po nepolnem drugem krogu so že na vrhu lestvice. Izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana so temelje za zmago postavili v uvodnih tridesetih minutah, ko so po dobri predstavi v obeh smereh povsem zasenčili gostitelje in si že po polovici tekme priigrali prednost 12 golov (21:9). Trebanjski rokometaši v nadaljevanju niso popustili, končna razlika zgovorno priča o neenakovrednem dvoboju v Krškem.

Pri Trebanjcih je bil najbolj učinkovit Lan Grbič z osmimi, pri Krčanih pa Tadej Sobotič z devetimi goli.

Zasedba Trima Trebnjega bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, ekipa Krškega pa bo gostovala v Novem mestu.