24.9.2022 | 08:30

Mihajlo Radojković je dosegel sedem zadetkov.

Alojz Radelj z ženo in sinom.

Njegov dres s številko 13 so včeraj upokojili.

Trebnje - Po zmagah v Krškem in Dobovi so rokometaši Trima Trebnje sinoči doma s 30:25 (16:11) ugnali še škofjeloško ekipo Urbanscape Loka. Med polčasoma je bila tudi krajša slovesnost, saj so upokojili dres legende kluba Alojza Radlja. Njegov dres s številko 13 zdaj visi na steni športne dvorane trebanjske osnovne šole.

Alojz je pred nekaj več kot štirimi desetletji preselil v Trebnje, kjer je na osnovni šoli dobil službo učitelja. S somišljeniki so leta 1983 ustanovili rokometni klub, ki je danes med najuspešnejšimi v državi. Bil je mentor in trener mnogim igralcem, med drugim so se od njega rokometnega znanja naučili Roman Šavrič, Staš in Sebastijan Skube, Miha Zarabec, Klemen Ferlin, Kristjan Horžen in še bi lahko naštevali. Predvsem pa, kot je bilo sinoči slišati, je tudi izjemen človek. Trebanjski klub se mu je upokojitvijo dresa zahvalil za njegov trud in predano delo, v štirih desetletjih je pustil neizbrisan pečat.

Ob zmagi trebanjskih rokometašev je bilo vzdušje po tekmi še toliko lepše. Trimo je od začetka nadzoroval potek tekme. Nazadnje je bil izid izenačen pri rezultatu 3:3, nato pa so Trebanjci z zbrani igro v obrambi in napadu pobegnili Škofjeločanom na štiri zadetke prednosti in vseskozi ohranjali razliko. Tudi v drugem polčasu niso popuščali, deset minut pred koncem so vodili že za osem zadetkov (24:16) in brez težav vknjižili še tretjo zmago.