Slaba predstava Ribničanov na Gorenjskem

27.3.2023 | 09:00 | STA; M. K.

Škofja Loka - Rokometaši Urbanscapa Loke so v 19. krogu lige NLB premagali Riko Ribnico z 31:22 (17:12).

* Dvorana Poden, gledalcev 180, sodnika: Turnšek in Čretnik.

* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Jakac, Belič Pfajfar, Dolenc 1, Cingesar 3, Mali 1, Križaj, A. Jesenko 5 (2), Damjanović 3, Batagelj 3, Nikolić 5, M. Jesenko 8 (3), Klemenčič 2, Strehar, Šilc, Atanasov.

* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek 2, Laljek 1 (1), Bogdanović 1, Mihelič, Gorenc 2 (1), Žagar 4, Grum 2, Milićević 1, Cimerman 1, Grebenc 5, Nosan, Hrastnik 3.

* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (5), Riko Ribnica 4 (2).

* Izključitve: Urbanscape Loka 12, Riko Ribnica 4 minute.

Ribničani so se na Gorenjsko odpravili z željo po dveh točkah, na koncu pa so po izjemno slabi predstavi ostali brez. Po sedmem porazu so izgubili tudi četrto mesto na prvenstveni razpredelnici, na tem položaju so - po sobotni zmagi v Kopru - to sezono vroči povratniki na prvoligaško sceno iz Novega mesta. Škofjeločani so po včerasjšnji zmagi napredovali na osmo mesto v 14-članski ligi NLB.

Do 27. minute je bila tekma povsem odprta (13:12), v končnici prvega polčasa pa so izbranci domačega trenerja Gregorja Cvijića zaigrali sijajno in se po delnem izidu 4:0 na veliki odmor odpravili z lepo prednostjo petih golov (17:12).

Škofjeločani so imeli v drugem polčasu vse niti igre v svojih rokah, Ribničane so zasenčili v vseh prvinah rokometne igre. V 51. minuti so si priigrali osem golov prednosti (27:19) in jasno je bilo, da bo zmaga ostala na Gorenjskem. Največ so vodili za deset golov (31:21).

V škofjeloški ekipi je bil najbolj učinkovit Matevž Jesenko z osmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Luka Stanojlović, ki je zaustavil 15 strelov. V ribniški je Jan Grebenc dosegel pet zadetkov.

Ribniška ekipa bo v naslednjem krogu gostila Sviš Ivančno Gorico.