Za konec še en neodločen izid Krke

19.5.2023 | 19:20 | Besedilo in fotografije: R. N.

Mark Gliha je takole sprožil in Krko popeljal v vodstvo z 1:0.

Na 2:0 je povišal Jan Đapo, ki se je takole veselil zadetka.

Novo mesto - Nogometaši Krke so v zadnjem krogu 2. SNL na domačem igrišču igrali 2:2 z drugouvrščenim Aluminijem. To je bil že sedmi neodločen izid v spomladanskem delu prvenstva, skupno pa enajsti v tej sezoni. Aluminij čakajo dodatne kvalifikacije za prvo ligo, kamor se je po zmagi z 2:0 nad Krškim seli Rogaška, ki bo po 30 letih bodo znova igrala med elito.

Rogaška je z 21 zmago sezone proti odpisanim Krčanom, ki se selijo v tretjo ligo, dvignila vstopnico za 1. SNL. Aluminij je upal na njihov spodrsljaj, a zavedali so se, da so možnosti zelo majhne. Svoje račune so imeli tudi Novomeščani, ki bi z zmago potrdili tretje mesto. Dolenjci zdaj upajo, da Ilirija, ki za njimi zaostaja za dve točki, jutri ne bo premagala velenjski Rudar.

Srečanje na stadionu Portoval so bolje odprli krkaši, ki so si že v 5. minuti priigrali priložnost za zadetek. Po podaji Josipa Krznarića s kota je v kazenskem prostoru gostov najvišje skočil Andraž Lipec, a se je z obrambo izkazal vratar Aluminija Tibor Banić. Novomeščani so povedli v 23. minuti, ko je po podaji z avta na desni strani odločno proti golu krenil mladinec Mark Gliha, ki se je spretno otresel gostujočih branilcev, nato pa z roba kazenskega prostora natančno sprožil po tleh in zadel ob desni vratnici. Na prejšnjih dveh tekmah je vstopil v igro, danes pa je prvič v karieri med člani začel v začetni enajsterici.

Domači so tri minute zatem vodstvo povišali na 2:0. Josip Majić je z leve strani podal predložek v kazenski prostor, kjer se je dobro znašel Jan Đapo, ki je zadel z glavo. Aluminij je nato še bolj pritisnil na vrata Novomeščanov, njihov trud se je obrestoval v 38. minuti, ko so znižali na 2:1, zadel je Daniel Mikolaj Skiba. Do izenačenja pa so prišli v 83. minuti, ko je Jakov Katuša prestregel slabo podajo enega od branilcev Krke in brez težav premagal domačega vratarja Luko Čadeža.