Krka - Helios 74:54 (17:5, 39:22, 48:41)

Goran Ikonić (foto: B. B.)

Smiljan Pavič. (Foto: B. B.)

Simon Petrov (foto: B. B.)

Novo mesto - Košarkarji novomeške Krke so sinoči zabeležili pomembno zmago. V dvorani Leona Štuklja so ugnali domžalski Helios z 74:54, s čimer so se zavihteli na drugo mesto ligaške lestvice, na kateri še vedno vodi Olimpija, ki prihodnjo soboto prihaja v Novo mesto. Pred tem košarkarje Krke v sredo čaka še gostovanje pri Parkljih.

Krka je prvi polčas odigrala odlično, na roko pa jim je šel tudi katastrofalen met gostov, ki so prvi koš iz igre dosegli šele v 7. minuti. Domžalčani so se po zaslugi borbenega Laškeviča nekoliko pobrali šele v drugi četrtini, a je Krka na odmor le odšla z visoko prednostjo 17 točk.

V nadaljevanju je sledila serija napak Krke in prednost novomeških košarkarjev se je začela počasi topiti, s trojko Snowa tik pred iztekom tretje četrtine pa se je Helios približal na obetavnih sedem točk zaostanka.

Začetek zadnje četrtine je bil za gledalce, po dolgem času je bila dvorana Leona Štuklja spet spodobno polna, še bolj infarkten. Že v prvi minuti je moral zaradi pete osebne napake na klop Balažič, po trojki Lorbka in polaganju Delića pa je semafor v 33. minuti kazal le še 50:48 za Krko.

A domači se tokrat niso dali. Ko je bilo to najbolj pomembno, so se ponovno zbrali in do zaključka tekme prikazali eno svojih najboljših predstav, za kar jih je publika v zadnji minuti nagradila s stoječim aplavzom.

Pri Krki je bil z 19 točkami najučinkovitejši Ikonić, Pavič pa jih je dosegel 14 in k temu dodal še 11 skokov.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Ta zmaga je zelo pomembna, saj smo ugnali odličnega in izkušenega tekmeca. Imeli smo veliko dobrih trenutkov in padec v tretji četrtini, ki pa ni bil usoden, saj smo se uspešno vrnili v ritem in srečanje zaključili na najboljši način."

Ivan Sunara, trener Heliosa: "Naša velika težava je bil tokrat prvi polčas, ko smo tako v obrambi kot v napadu igrali brez prave agresivnosti. Kljub temu, da smo se v drugem polčasu uspeli približati na le dve točki zaostanka, mislim, da se je tekma odločila že v prvem delu, ko je kakovost Krke prišla zelo do izraza."

Krka: Petrov 4 (2:2), Marković 5 (1:3), Lučič 8 (2:2), Marcelić 5 (3:4), Nikolić 8 (4:4), Balažič 9 (4:4), Ivanovič 2, Ikonić 19, Pavič 14 (4:4).

Helios: Delić 8, Zalokar 2, Zagorac 9 (3:8), Žerak 1 (1:2), Močnik 3, Laškevič 14, Paravinja 3 (1:4), Lorbek 5, Snow 5.

Prosti meti: Krka 20:23, Helios 7:16.

Met za tri točke: Krka 4:17 (Ikonić 3, Balažič), Helios 5:20 (Delič 2, MOčnik, Lorbek, Snow).

Osebne napake: Krka 24, Helios 23.

Pet osebnih: Balažič (31.), Marković (36.).