vse | Dolenjska | Posavje | Bela krajina | Kočevsko-ribniško

sobota, 25. marec 2017

10:00 Delavnica »Nebeška mama«, Glavni trg 24 Novo mesto

10:00 Začetni likovni tečaj 2- Tečaj slikanja: Barva in ustvarjalnost z Ano Cajnko, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

10:00 Delavnica za otroke - spoznavanje starodavnih glasbil, KKC Dolenjske Toplice

16:00 Košarka - Krka : Hopsi, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

17:00 Materinski dan s Čuki (tudi ob 19. uri), KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:30 Rokomet - Krka : Gorenje Velenje, ŠD Marof Novo mesto

18:00 Rokomet - ŽRK Krka : ŽRK Branik, ŠD Stopiče

18:00 Prireditev ob materinskem dnevu, OŠ Škocjan

19:00 KUD Škofljica: "Pridi gola na večerjo", KD Grosuplje

19:00 Literarni večer ob materinskem dnevu, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

19:00 Materinski dan za vso družino, KD Trebnje

19:00 Koncert ob 15-letnici delovanja MoPZ vinogradnikov Čatež, KD Čatež

19:00 Komedija ''Slikar na vasi'', KD Šentrupert

19:00 Koncert ob materinskem dnevu, ŠD Otočec

20:00 Ranko Babić: Moška copata, KKC Dolenjske Toplice

20:00 Odbojka - MOK Krka : ACH Volley, ŠD Marof Novo mesto

22:00 DNŠ Sessions: Xequtifz, LokalPatriot Novo mesto

nedelja, 26. marec 2017

08:30 11. Spominski pohod po poti Janeza Kmeta, start na nogometnem igrišču Dvor

10:00 Delavnica »Razreševanje spolnih zlorab«, Glavni trg 24 Novo mesto

14:00 Potep po Trški gori ''Prižig in vpih trškogorskih svečk'', zbor pri Kmetijski šoli Grm Sevno

15:00 Ustvarjalna delavnica – izdelovanje nakita, KD Šentlovrenc

15:00 Prireditev ob materinskem dnevu, KD Mirna Peč

15:00 Predavanje o vzgoji paradižnika, KD Bučka

19:30 Rekreacija – odbojka, telovadnica OŠ Škocjan

ponedeljek, 27. marec 2017

07:30 - 11:00 Krvodajalska akcija za krajane KS Brusnice, bolnišnica Novo mesto

08:30 - 00:30 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

17:00 - 20:00 Semenjavnica in predavanje ''Zdravilne rastline, ki ne smejo manjkati v domači lekarni'', Situla Novo mesto

17:30 Okrogla miza z Dejanom Židanom, Hotel Opara Trebnje

18:30 Vodena rekreacija, telovadnica OŠ Škocjan

18:45 Delavnica »Za ženske«, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Gojenje jagodičevja (predavanje), knjižnica Trebnje

20:00 Gledališki abonma: Tarzan, KC Janeza Trdine Novo mesto

torek, 28. marec 2017

09:00 - 11:00 Ročna dela: začetni tečaj, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

16:00 Delavnica: Bi želeli postati pravi prostovoljec?, Metelkov dom Škocjan

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Predavanje - Tradicionalna kitajska medicina, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Jezikovni klubi, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Posvet: Kje je prostor v Novem mestu?, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

20:00 Gledališki abonma: Tarzan, KC Janeza Trdine Novo mesto

sreda, 29. marec 2017

08:00 - 09:30 Utrjevanje plesnih korakov (1. skupina), Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:30 - 11:00 Utrjevanje plesnih korakov (2. skupina), Medgeneracijsko središče Novo mesto

15:00 - 19:00 Brezplačna energetsko svetovalna pisarna ENSVET, občina Trebnje

16:00 Vodenje po razstavi "Posvetitev pomladi", Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

16:00 - 17:00 Ogled Hiše žive dediščine Bela Cerkev

17:00 Pravljična ura z ustvarjalno delavnico, knjižnica Šentjernej

18:00 Predstavitev knjige - Jože Karlovšek: Slovenske bajeslovne in pripovedne podobe, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Otvoritev razstave likovne sekcije KUD Dol. Toplice, Medgeneracijsko središče Novo mesto

19:30 Odprtje in blagoslov prenovljene kapele Lurške Matere Božje, Splošna bolnišnica Novo mesto

četrtek, 30. marec 2017

09:00 - 11:00 Ročna dela: nadaljevalni tečaj, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 - 10:00 Sproščanje z gongom, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:00 ORTO klub- Tajska, knjižnica Šentjernej

12:30 Knjižne POPslastice - Perica Jerković, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

16:00 Pesem pomladi - območna revija otroških pevskih zborov (tudi ob 18. uri), KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 Predstavitev knjige Maksa Starca ''Bili so hudi, a tudi lepi časi'', DU na Čitalniški 1 Novo mesto

18:00 Ekološko vrtnarjenje za vsakogar - pogovor z Jernejo Jošar, Mestna knjigarna Novo mesto

18:00 Odprtje razstave Arma Christi ali vsak svoj križ nosi, Muzej krščanstva na Slovenskem Stična

18:00 Pogovorni večer - Nostalgija: Novomeške mizarske delavnice, Knjižnica Mirana Jarca - PRESTAVLJENO Novo mesto

petek, 31. marec 2017

09:00 - 10:30 Angleščina: začetni tečaj (zapolnjena skupina), Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

16:00 Delavnica: Naše šivarije: Krilo na elastiko II., Hiša žive dediščine Bela Cerkev

17:00 Pomladna ladja - Območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov, ŠD Dobrnič

17:00 Dnevi slovenske glasbe - koncert Glasbene šole Lipičnik, KD Straža

18:00 Zbor veteranov Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Dolenjske, Vojašnica Franca Uršiča Novo mesto

18:00 Vadba: Hatha Yoga Flow, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Območno srečanje otroških in odraslih folklornih skupin – Tu je pa ena leipa reič, KC Janeza Trdine Novo mesto

19:00 Izvirni slovenski muzikal ''Cvetje v jeseni'', dvorana OŠ Stična

sobota, 1. april 2017

07:00 14. pohod po jablaniški poti, start pri GD Zgornja Jablanica

10:00 - 11:30 Sobotno galerijsko dopoldne: Moj papir je lahko origami z Nino Kolar, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Muca Maca, BTC Novo mesto

17:00 Namizni tenis - Krka : Kema, Drgančevje Novo mesto

19:00 Večer satire (Draft teater Tuzla), KD Straža

19:00 11. Ribniški pasijon, ŠD Velike Lašče

nedelja, 2. april 2017

11:00 Spominska slovesnost, pri spomeniku na Kremenjeku Sela pri Šumberku

15:00 Veselje s harmoniko, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 Dnevi slovenske glasbe - koncert Glasbene šole Lipičnik, KD Grosuplje

19:30 Rekreacija – odbojka, telovadnica OŠ Škocjan

ponedeljek, 3. april 2017

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

18:00 Meditacija za povezanost z duhovnim svetom, Glavni trg 24 Novo mesto

torek, 4. april 2017

16:00 Delavnica: Velikonočni pogrinjki in dekoracije, Metelkov dom Škocjan

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 5. april 2017

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 6. april 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

petek, 7. april 2017

16:00 Delavnica: Velikonočni pogrinjki in dekoracije, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

19:00 Srečanje literatov Mirnske in Temeniške doline, dvorana STIK Trebnje

sobota, 8. april 2017

05:00 Rudolfovanje 2017, začetki pred Konjeniškim centrom Češča vas in pred Rotovžem Novo mesto

10:00 Sobotni STIKino: Sinhronizirani animirani družinski film Ježek in vran na Sirovi dirki, dvorana STIK Trebnje

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Čebelica, BTC Novo mesto

nedelja, 9. april 2017

19:30 Rekreacija – odbojka, telovadnica OŠ Škocjan

torek, 11. april 2017

16:00 Delavnica: Načrtovanje kariere, Metelkov dom Škocjan

18:00 Obred polne lune, Glavni trg 24 Novo mesto

petek, 14. april 2017

16:00 Delavnica: Sami si izdelajmo čistila, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

sobota, 15. april 2017

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Velikonočni zajček, BTC Novo mesto

nedelja, 16. april 2017

00:30 Rekreacija – odbojka, telovadnica OŠ Škocjan

torek, 18. april 2017

16:00 Delavnica: Ali znam dobro razpolagati s svojim denarjem?, Metelkov dom Škocjan

17:00 Lutkovni abonma: Matematika, računanje in ostale Štetove prigode, KD Straža

četrtek, 20. april 2017

09:00 Krožek Zgodovina umetnosti skozi čas, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

petek, 21. april 2017

09:00 Dan zemlje 2017, Glavni trg Novo mesto

16:00 Kuharska delavnica: Zdrave malice in večerje, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

19:30 Velika peresa v Dolenjskih Toplicah - Desa Muck, KKC Dolenjske Toplice

21:00 Koncert: Parni valjak, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

sobota, 22. april 2017

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Moj vrt, BTC Novo mesto

12:00 Slovesnost v počastitev 75. obletnice bitke na Medvedjeku, pred spomenikom »Partizan« Medvedjek

nedelja, 23. april 2017

19:30 Rekreacija – odbojka, telovadnica OŠ Škocjan

torek, 25. april 2017

16:00 Delavnica: Erasmus za mlade podjetnike, Metelkov dom Škocjan

četrtek, 27. april 2017

08:00 Pohod objetega mesta NM*v*ŽICI, več zbirnih mest po mestu Novo mesto

11:00 Proslava ''Svobodni v svoji domovini'', Muzejski vrtovi Novo mesto

petek, 28. april 2017

09:00 Krožek Zgodovina umetnosti skozi čas, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

16:00 Delavnica: Erasmus za mlade podjetnike, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

sobota, 29. april 2017

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Žabica, BTC Novo mesto

nedelja, 30. april 2017

19:30 Rekreacija – odbojka, telovadnica OŠ Škocjan

petek, 19. maj 2017

16:00 Beremo s tačkami, knjižnica OŠ Trebnje

četrtek, 8. junij 2017

17:30 Predavanje: Pričakujete otroka, Rozmanova 10 Novo mesto