vse | Dolenjska | Posavje | Bela krajina | Kočevsko-ribniško

torek, 21. november 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

08:00 Pohodna šola: Hodim, torej sem!, ribnik Resa

16:30 - 18:30 Delavnica za starše: Drugačen ni napačen in delavnica za otroke: Jezikovne igrarije, OŠ Šmarjeta

17:00 Delavnica Pridelujemo in jemo lokalno, mislimo globalno, Metelkov dom Škocjan

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

17:00 Delavnica: Vrtavke z Alenko Stražišar Lamovšek, Večnamenski dom Trebelno

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Moja knjižnica praznuje, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Predavanje in odprtje razstave Viktorja Povšeta, KKC Dolenjske Toplice

19:00 Predstavitev knjige Staše Tajane: Skrivnost na verigi, knjižnica Mirna

sreda, 22. november 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:00 - 10:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Predavanje o depresiji, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

15:00 Delavnica zaposlitvenih priložnosti na kmetijah, občina Žužemberk

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

16:00 Delavnica šivanja, Podjetniški inkubator Podbreznik Češča vas

17:00 - 19:00 Računalništvo, Izposojevališče Veliki Gaber

17:00 - 20:15 Delavnica: Skupinska psihoterapija, CIK Trebnje

17:00 Pravljica v angleškem jeziku, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Otroški bolšji sejem knjig, igrač in družabnih iger, za Rogom Dolenjske Toplice

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

18:00 Potopisno predavanje - S kolesom po Centralni Aziji, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Josip Jurčič / Aleš Makovac: Deseti brat, KC Janeza Trdine Novo mesto

četrtek, 23. november 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:00 V knjižnici niso samo knjige: e-viri in podatkovne zbirke (tudi ob 17. uri), Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

16:00 - 18:00 Zdrava rekreacija, CIK Trebnje

17:00 Predavanje Pomoč in izcelitev po duhovni poti s pomočjo učenja Bruna Groeninga, Metelkov dom Škocjan

17:00 Ustvarjalnice, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

17:00 Predavanje: – Svetovanja in pomoč za mladostnike, RIC Novo mesto

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Straža

17:30 Predavanje s pogovorom – Samopodoba, Glavni trg 24 Novo mesto

18:00 Šalijev večer - Predstavitev knjige Kulturni svetniki in kanonizacija, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

petek, 24. november 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:00 Modrost za mladost – najbolj brane knjige za otroke in mladino skozi čas, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

09:00 - 10:30 Angleščina, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:30 - 11:00 Predavanje Irene Potočar Papež: Poslovni bonton, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 - 12:00 Angleščina, nadaljevalni tečaj, Medgeneracijsko središče Novo mesto

15:00 Odbojkarski Miklavžev turnir, OŠ Grm Novo mesto

15:00 Delavnica: Šolstvo v Šentrupertu nekoč in danes, OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert

17:00 Delavnica računalniškega opismenjevanja, OŠ Šmarjeta

17:00 Beremo s tačkami, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

18:00 Dogodek za mlade »Petek mladih«, OŠ Šmarjeta

19:00 Rokomet - MRK Krka : RD Urbanscape Loka, ŠD Marof Novo mesto

19:00 Koncert ob desetletnici Azalee, Pivnica As Prelesje

19:00 Slovensko-dalmatinski večer s citrarko Tanjo Zajc Zupanc in gosti, KD Trebnje

19:00 Gledališki abonma: Zapornik št. 3.2.3. (Domen Valič), KD Straža

20:00 DJ Battle, LokalPatriot Novo mesto

sobota, 25. november 2017

07:00 Pohod na Sveto Trojico, odhod s postajališča pri Tušu Novo mesto

08:00 - 12:00 Kmečka tržnica, pri Prinovcu Šmarješke Toplice

09:00 Delovna akcija sestavljanja daril – DPM Mojca, Drgančevje Novo mesto

09:30 Likovna delavnica za otroke - pastel, KKC Dolenjske Toplice

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Košarica, BTC Novo mesto

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

17:00 Kegljanje (ženske) 1.B liga – Trebnje : Radenska Radenci, Kegljišče Portoval Novo mesto

18:00 Kegljanje (moški) 3. liga zahod – Vodnjak Dolenjski list : Ljubelj Tržič II, Kegljišče Vodnjak Novo mesto

18:00 Državno srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž ''Pevci nam pojejo, godci pa godejo'', Jakličev dom Videm pri Dobrepolju

18:00 ''Zaigraj, zapoj, babica in dedek'', Hiša žive dediščine Bela Cerkev

18:00 Teater Otočec: Lažnivka, KD Otočec

19:00 Komedija ''Slikar na vasi'' (KUD Dober dan teater), KD Partizan Mirna

19:30 Novomeški abonma: Opera Deseti brat, KC Janeza Trdine Novo mesto

nedelja, 26. november 2017

10:00 Delavnica »Sijoč objem angelov«, Glavni trg 24 Novo mesto

15:00 Koncert ''Veseli kletar'', KD Mirna Peč

18:00 Teater Otočec: Lažnivka, KD Otočec

ponedeljek, 27. november 2017

09:00 - 12:00 Dnevi odprtih vrat Župnijske Karitas Novo mesto - Kapitelj Novo mesto

09:00 - 10:00 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

19:30 Josip Jurčič / Aleš Makovac: Deseti brat, KC Janeza Trdine Novo mesto

torek, 28. november 2017

08:00 - 09:00 Sproščanje z gongom, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 - 12:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:30 - 11:30 Preventivne zdravstvene meritve, Medgeneracijsko središče Novo mesto

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Mini tečaj ročnih spretnosti I. (vsebina po dogovoru z udeleženkami), Metelkov dom Škocjan

18:00 Predavanje - Premagaj stres, strah in izgorelost, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Predstavitev monografije Mordaxova kapela, Trdinova ulica 27 Novo mesto

19:30 Josip Jurčič / Aleš Makovac: Deseti brat, KC Janeza Trdine Novo mesto

sreda, 29. november 2017

09:00 - 10:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:30 Delavnica »Zaposlitvene priložnosti na kmetijah«, Dežela kozolcev Šentrupert

16:00 - 18:00 Dnevi odprtih vrat Župnijske Karitas Novo mesto - Kapitelj Novo mesto

17:00 Mini tečaj ročnih spretnosti II., Metelkov dom Škocjan

18:00 Pogovorni večer - Ernest Jazbinšek, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

četrtek, 30. november 2017

17:00 Predavanje: Svetovanja in pomoč za odrasle, RIC Novo mesto

18:00 Filmski večer - Potovanje v nepričakovano, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Predstavitev zbornika Občine Trebnje 2, Nadškof Šuštar v spominu Slovencev, Baragova dvorana Trebnje

20:00 Košarka - Krka : Split, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

petek, 1. december 2017

09:00 - 12:00 Dnevi odprtih vrat Župnijske Karitas Novo mesto - Kapitelj Novo mesto

sobota, 2. december 2017

09:00 - 20:00 3. državna razstava potic, KC Primoža Trubarja Šentjernej

09:30 - 15:30 Seminar za kvalitetno partnersko življenje, RIC Novo mesto

10:00 - 11:30 Sobotno galerijsko dopoldne: Novoletni mobile, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

10:00 Delavnica »Moč arhetipov«: Saboter, Glavni trg 24 Novo mesto

18:00 Obred polne lune, Glavni trg 24 Novo mesto

19:00 Odprtje Vaške knjižnice, KD Velika Loka

19:00 Gledališče: Dama iz Maksima, Kultruna dvorana Šmarjeta

nedelja, 3. december 2017

06:30 Prednovoletno planinsko druženje - Brkini, odhod s parkirišča pri Tušu Novo mesto

07:30 - 14:00 3. državna razstava potic, KC Primoža Trubarja Šentjernej

15:00 Koncert GŠ Trebnje, KD Trebnje

16:00 Predstavitev ponatisa Drobcev sonca, CIK Trebnje

17:30 Zaključek Leta kulture Temeniške in Mirnske doline 2017, dvorana Stik Trebnje

18:00 Obred polne lune, Glavni trg 24 Novo mesto

ponedeljek, 4. december 2017

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

19:00 Predstavitev knjige o Mali Loki, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 5. december 2017

13:00 - 19:00 Miklavžev sejem, pred Metelkovim domom Škocjan

sreda, 6. december 2017

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 7. december 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

petek, 8. december 2017

17:00 Beremo s tačkami, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

18:00 Miklavžev koncert, KD Velika Loka

sobota, 9. december 2017

10:00 Sobotni STIKino: Zverinice iz gozda Hokipoki, dvorana Stik Trebnje

14:00 Miklavžev pohod, zbor pri cerkvi Škocjan

18:45 Koncert Vokalne skupine Mezzo, stolna cerkev Novo mesto

19:00 Miklavžev kooncert, dvorana Metelkovega doma Škocjan

nedelja, 10. december 2017

10:00 Delavnica »Blagoslov vnebovzetih mojstrov«, Glavni trg 24 Novo mesto

ponedeljek, 11. december 2017

18:00 Meditacija za Slovenijo, Glavni trg 24 Novo mesto

torek, 12. december 2017

17:00 Predpraznične ustvarjalne delavnice I., Metelkov dom Škocjan

četrtek, 14. december 2017

17:00 Abonma Levček: Od kod pa ti, kužek?, KD Trebnje

petek, 15. december 2017

19:30 Novomeški abonma: Copacabana, KC Janeza Trdine Novo mesto

ponedeljek, 18. december 2017

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 19. december 2017

17:00 Predpraznične ustvarjalne delavnice II., Metelkov dom Škocjan

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 20. december 2017

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 21. december 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

18:00 Bobnanje v čast zimskemu sončevemu obratu in božiču, Glavni trg 24 Novo mesto

ponedeljek, 25. december 2017

15:00 Božično-novoletni koncert, cerkev sv. Kancijana Škocjan

torek, 26. december 2017

17:00 13. novoletni festival narodno-zabavne glasbe Dolenjske Toplice 2017, KKC Dolenjske Toplice

sreda, 27. december 2017

17:00 Zakorakajmo v novo leto zdravi (preventivna zdravstvena delavnica z degustacijo), Metelkov dom Škocjan

četrtek, 28. december 2017

19:00 Muzikal v koprodukciji Špasteatra z glasbo skupine Agropop Alpska saga, ŠD OŠ Brinje Grosuplje

petek, 29. december 2017

19:30 Novoletni koncert citrarke Tanje Zajc Zupan z gosti, UKS Mokronog

četrtek, 11. januar 2018

17:00 Abonma Levček: Izgubljeni glasek, KD Trebnje

ponedeljek, 15. januar 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 16. januar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 17. januar 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 18. januar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

četrtek, 25. januar 2018

19:00 Gledališki abonma: Mama je umrla dvakrat (KD Stari trg ob Kolpi), KD Straža

ponedeljek, 29. januar 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 30. januar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 31. januar 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 1. februar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

četrtek, 8. februar 2018

17:00 Abonma Levček: Peter Klepec, KD Trebnje

ponedeljek, 12. februar 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 13. februar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 14. februar 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 15. februar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

četrtek, 22. februar 2018

19:00 Gledališki abonma: Govorice (Teater Janez Jalen), KD Straža

četrtek, 8. marec 2018

17:00 Abonma Levček: Volk in sedem kozličkov, KD Trebnje

ponedeljek, 12. marec 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 13. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 14. marec 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 15. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

ponedeljek, 26. marec 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 27. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 28. marec 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 29. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog