Krka : Union Olimpija 87:91 (28:26, 42:40, 60:58, 80:80)

Smiljan Pavič in Nemanja Aleksandrov. (Foto: B. B.)

Ikonič med Laličem in Aleksandrovim. (Foto: B. B.)

Uroš Lučič (Foto: B. B.)

Simon Petrov (Foto: B. B.)

Davor Marcelić in Jaka Klobučar (Foto: B. B.)

Jure Balažič (Foto: B. B.)

Novo mesto - Košarkarji Uniona Olimpije so se skozi šivankino uho izognili drugemu zaporednemu porazu v ligi Telemach in izgubi vodstva na razpredelnici. S košem Edina Bavčića v zadnji sekundi rednega dela so Ljubljančani izsilili podaljšek, v katerem se šokirani Novomeščani niso sestavili, saj jih je v mislih preganjalo dejstvo, da so v rednem delu zapravili težko prigarano vodstvo.

Težko je zapisati, da je zmaga Uniona Olimpije zaslužena, saj je Krka vodila večji del tekme, a hkrati si ekipa, ki v zadnjih minutah ne zna zadržati prednosti, zmage tudi ne zasluži. Za razliko od zadnjega medsebojnega dvoboja - v polfinalu pokala Spar v Novem mestu je Union Olimpija zmagala kar z 62:33 - je tokratna tekma upravičila naziv derbi kroga.

Krka je že v štartu pokazala, da si močno želi zmage, ki bi jo približala končnemu cilju sezone - uvrstitvi v ligo NLB. Na krilih Smiljana Paviča, ki je dobro izkoriščal primanjkljaj visokih igralcev pri Unionu Olimpiji, je Krka prevzela pobudo in vodila praktično celo tekmo. Ljubljančani so prvič za trenutek povedli sredi prve četrtine, naslednjič pa šele v 27. minuti pri izidu 51:50. Novomeščani so na to vodstvo odgovorili z 58:52 in prednost držali vse do 35. minute, ko so Zmaji ponovno izenačili (69:69).

A tudi tokrat je Krka hitro pobegnila, tako da je imela na začetku 38. minute šest točk naskoka (75:69). Toda tudi to ji ni zadostovalo za zmago, saj je Union Olimpija navkljub številnim napakam, predvsem Jake Klobučarja, prišla v položaj za izenačenje. Vlatko Ilievski je imel dve sekundi pred iztekom časa pri rezultatu 80:77 dva prosta meta; prvega je zadel, drugega pa namerno zgrešil. Žogo je ujel Edin Bavčić in jo ob zvoku sirene spravil skozi obroč za izenačenje na 80:80.

V podaljšku je Union Olimpija prevzela pobudo, gostitelji, ki so ob šokantnem koncu rednega dela za nameček ostali še brez prvega organizatorja igre Simona Petrova, pa so lahko le spremljali, kako so jim Ljubljančani speljali zmago, ki so jo že imeli v žepu.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Zmago je tokrat odnesla srečnejša ekipa. Mi smo dokazali, da lahko igramo dobro tudi proti Unionu Olimpiji, od zmage pa nas je ločilo le nekaj manj izkušenj od Ljubljančanov. Zdaj je pomembno, da to tekmo pustimo za seboj in v naslednjih krogih pridemo do zastavljenega cilja."

Jure Zdovc, trener Uniona Olimpije: "Liga Telemach je v tej sezoni dokazala, da so vse ekipe dobre, mi pa ranljivi, zato je potrebno vse tekmece spoštovati in na tekmi dati vse od sebe. Dejstvo je, da imamo težave, zaradi cele situacije pa vedno manj igralcev. Proti Krki smo se tokrat izvlekli in z nekaj sreče zmagali, kar nam je le še dodaten motiv za dni, ki prihajajo. Vsak dan je težko, vsak dan je bitka in iskanje motivov, da pozabimo na situacijo v kakršni smo."

Krka: Petrov 8, Marković 3 (3:3), Lučič 11 (2:2), Marcelić 10 (4:5), Nikolić 10 (4:4), Balažič 10 (2:4), Ivanovič 3 (1:2), Ikonić 12 (3:4), Pavič 20 (2:5).

Union Olimpija: Ilievski 26 (13:16), Klobučar 14 (4:8), Bavčić 7 (1:2), Djordjević 4 (2:2), Aleksandrov 19 (6:6), Lalić 11 (1:1), Ožbolt 10 (3:4).

Prosti meti: Krka 21:29, Union Olimpija 30:39.

Met za tri točke: Krka 6:16 (Petrov 2, Marcelić 2, Lučić, Ikonić), Union Olimpija 5:22 (Klobučar 2, Ožbolt, Aleksandrov, Ilievski).

Osebne napake: Krka 33, Union Olimpija 26.

Pet osebnih: Balažič (40.), Petrov (40.).