12.5.2010 | 22:55 | Tekst: STA; foto: B. B.

Krka - Parklji 88:53 (25:21, 48:32, 66:45)

Miloš Marković (foto: B. B.)

Davor Marcelić (foto: B. B.)

Uroš Nikolić (foto: B. B.)

Novo mesto - Košarkarji Krke so z odliko opravili predzadnjo nalogo na poti do prvega mesta lestvice lige Telemach. S šesto zaporedno zmago so ohranili pat položaj z Unionom Olimpijo, tako da bo prav tekma zadnjega kroga v Tivoliju odločala o najboljšem izhodišču pred polfinalnimi boji. Parklji na drugi strani so izgubili petič v nizu in zapravili vse možnosti za uvrstitev v polfinale.

Po izenačeni prvi četrtini so Novomeščani prvi pomemben korak k zmagi naredili v drugih desetih minutah. S kolektivno predstavo - osem igralcev se je že v prvem polčasu vpisalo med strelce, predvsem pa s premočjo pod obročema so si do odmora priigrali šestnajst točk naskoka, ki jih v nadaljevanju niso izpustili iz rok. Razlika se je hitro povzpela na 63:42, tako da je bil zmagovalec znan že veliko pred zaključnim zvokom sirene.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Dosegli smo načrtovano zmago in še enkrat vsem pokazali, da smo zelo resna ekipa, ki ve kaj hoče. Tekmeca nismo podcenili niti za trenutek, kar je tudi pripomoglo k visoki zmagi. V popolni postavi zdaj lahko sveži pričakujemo veliki sobotni obračun za prvo mesto z Unionom Olimpijo."

Đorđe Đokić, trener Parkljev: "Krka je povsem zasluženo zmagala, za kar ji čestitam, obenem pa tudi mojim igralcem, ki si na takih tekmah nabirajo izkušnje. Potrebno je dvigniti glave in še naprej trenirati, kot smo do zdaj."

Krka bo v dvorani Tivoli gostovala v soboto, 15. maja, ob 18. uri.

Krka: Petrov 2, Marković 16 (3:4), Lučić 11, Marcelić 16 (1:1), Nikolić 15 (3:8), Krivec 2, Balažič 9, Ivanovič 6 (2:2), Ikonić 6, Pavič 5 (1:4).

Parklji: Kobal 4 (2:4), Kosec 1 (1:2), Krejić 13 (6:6), Nemanič 2, Murič 12, Delič 2, Eržen 5 (3:5), Džapa 10 (4:4), Luznar 4 (2:2), Trivkovič (0:2).

Prosti meti: Krka 10:19, Parklji 18:25.

Met za tri točke: Krka 8:18 (Marcelić 3, Ikonić 2, Marković, Lučić, Balažič), Parklji 3:21 (Murič 2, Krejić).

Osebne napake: Krka 25, Parklji 20.