Fabjanovi prvenstvo zaključili s četrtim mestom

6.6.2010 | 17:50 | M. M.

Erika in Simona Fabjan (Foto: Karmen Jakob)

Simona v napadu (Foto: Karmen Jakob)

Dunaj - Danes se je v Badnu zaključilo srednjeevropsko prvenstvo v odbojki na mivki, kjer sta mladi odbojkarici iz Suhe krajine, Erika in Simona Fabjan, končali na 4. mestu. Naslov sta osvojili Avstrijki.

Sestri Fabjan, ki sta v letošnji sezoni z odličnimi predstavami še bolj opozorili nase, sta se v tekmi za bronasto odličje ponovno srečali s sestrama Schweiger (v 3. krogu sta Slovenki izgubili z 2:0). Avstrijki za naši dekleti še vedno ostajata nepremagljivi, saj se je sestrski dvoboj končal z 2:0 (21-15, 21-11) za Stefanie in Doris. Kljub temu sta Erika in Simona z rezultatom zadovoljni, saj je tovrstno tekmovanje njuno prvo.

Srednjeevropski prvakinji sta postali Hansel/Montagnolli, prav tako iz Avstrije, ki sta v finalu premagali Čehinji Klapalovo/Hajeckovo.

Erika in Simona se že danes zvečer odpravljata v Moskvo, kjer ju čakajo nastopi v svetovni ligi.