Začetek končnice nakazal ponovitev lanskega finala

24.5.2011 | 21:00 | B. B.

Smiljan Pavić je parket zaradi petih osebnih napak zapustil že v 32. minuti, do takrat pa je vknjižil 11 točk. (Foto: B. B.)

Novo mesto - Košarkarji Krke so uspešno prestopili prvo stopnico končnice državnega prvenstva. V prvi tekmi polfinala so brez težav premagali Zlatorog s 74:50 in bodo imeli v četrtek v Laškem priložnost, da si priigrajo finale. V drugem polfinalnem paru je na prvi tekmi Olimpija s 74:59 ugnala Helios, tako da se 2. junija obeta ponovitev lanske finalne serije.

Laščani so držali korak s Krko le v prvi četrtini, ki so jo Novomeščani dobili z 16:14, nato pa so varovanci Aleksandra Džikića stopili na plin, naredili delni izid 11:0, do konca tekme pa prednost le še povečevali.

Nekaj preglavic so imeli krkaši v napadu na začetku drugega polčasa, ko skoraj pet minut niso dosegli koša, vendar jim je met še pravočasno stekel, tako da se Laščani niso uspeli resneje približati. Tekma je bila praktično odločena po 30 minutah, ko je semafor v dvorani Leona Štuklja kazal rezultat 55:37.

Najvišji statistični indeks na tekmi je imel Dragiša Drobnjak (22), ki je bil s 14 točkami tudi najboljši strelec srečanja. Ob njem so v skupku statističnih elementov pri Krki izstopali še Chris Booker, Bojan Krivec, Smiljan Pavič in Dušan Djordjević, medtem ko je pri Zlatorogu preko meje deset prišel le Slobodan Božović.

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1000, sodniki: D. Javor, Kolar (oba Ljubljana), Gajšek (Trbovlje).

Krka: Ikonić 10, Rojc 1 (1:2), Murič 7 (3:4), Pavič 11 (1:1), Djordjević 6, Dragić 7 (3:6), Booker 6 (2:2), Krivec 12 (5:8), Drobnjak 14 (1:4).

Zlatorog: Pelko (0:2), Lapornik 5 (3:4), Nikolič-Smrdelj 3, Panić 13 (7:12), Vujasinović 2 (2:2), Omić 4, Kovačevič 2 (2:2), Božović 11 (5:6), Atanacković 10.

Prosti meti: Krka 16:27, Zlatorog 19:28

Met za tri točke: Krka 4:12 (Ikonić 2, Krivec, Drobnjak), Zlatorog 3:15 (Atanacković 2, Nikolič Smrdelj).

Osebne napake: Krka 26, Zlatorog 23.

Pet osebnih: Čmer (31.), Pavič (32.).