20.9.2012 | 10:30

Novo mesto - Prenovljena vrsta Krkinih košarkarjev se je sinoči, prvič v novi sezoni, predstavila domači javnosti. Pripravljalno tekmo s češkim Nymburkom, ki ga čakajo kvalifikacije za evroligo, so slovenski državni prvaki izgubili s 56:61 (9:13,19:10, 14:8, 14:25).

Sekulić je tekmo začel s peterko Vladović, Klobučar, Murić, Lučič in Pavić, ki pa nikakor ni našla pravega ritma. Šele globoko v drugi polovici prve četrtine je Krka prvič zadela iz igre, z nizom šestih zaporednih točk Laliča in nato še prostima metoma Rojca pa so domači košarkarji do izteka prve četrtine le prišli na znosen zaostanek 9:13.

Drugih deset minut je Krka pokazala povsem drugačen obraz. Peterka Rojc, Kastrati, Lorbek , Golemac in Lalić je delovala precej bolj sveže in agresivno ter je kmalu ujela in prehitela Nymburk. Polčas se je končal s prednostjo Krke 28:23 in v začetku drugega je vse kazalo, da Novomeščani prevzemajo vajeti tekme v svoje roke.

S koši Klobučarja, Golemca in Lalića je Krka namreč v 23. minuti povedla za deset točk, a so se Čehi, pri katerih so večji del napadalnega bremena prevzeli trije ameriški branilci Coleman, Abrams in Taylor, po zaslugi natančnih metov z razdalje hitro vrnili v igro. Pri Krki se je sicer razigral Lorbek, a je bilo to premalo in Nymburk je s trojko Taylorja v 33. minuti izenačil na 46:46. Tehtnica se je takrat začela nagibati na stran Čehov, saj Krka z izjemo Lorbka v zaključku ni imela razpoloženega moža, sploh pa je storila veliko preveč napak, da bi lahko v končnici upala na uspeh.

Krka: Lorbek 16 (3:4), Vladović 2, Rojc 8 (3:4), Lalić 11 (3:4), Murić, Pavić 3 (1:2), Golemac 2,Klobučar 3 (1:1), Lučić 7 (3:4), Kastrati 4 (2:3), Mihalič, Bolčina.

Nymburk:Benda 2, Coleman 15 (1:2), Hrubar 3, Abrams 9 (2:2), Houska 7, Palysa 6, Necas, Tylor 8 (1:1), Topoutos 6 (2:2), Nymick 2 (2:2).