Novomeščani tudi letos državni prvaki

15.3.2013 | 20:20 | I. V.

Novo mesto - Mladi košarkarji novomeške srednje elektro šole in tehnične gimnazije so tudi letos osvojili naslov državnih srednješolskih prvakov v košarki. Na finalnem turnirju v športni dvorani Leona Štuklja so v polfinalu z 81:60 premagali Gimnazijo Velenje, v finalu pa s 54:30 Srednjo upravno administrativno šolo Ljubljana.

Na tekmi za tretje mesto je Gimnazija Bežigrad s 65:61 premagala Gimnazijo Velenje. Za najboljšega igralca turnirja so razglasili Novomeščana Žigo Zatežiča ki je bil z Domnom Jancem uvrščen tudi v najboljšo peterko turnirja.

Polfinale:

SEŠTG NOVO MESTO : GIMNAZIJA VELENJE 81:60 (23:9, 21:19, 21:21, 15:11)

SEŠTG Novo mesto: Janc 8, Prus, Kastrati 3, Kastelic 9, Osolnik 2, Ritlop 6, Špehar 5, Zatežič, Zupan 8, Fifolt 22, Krampelj 14, Bolčina 4.

Gimnazija Velenje: Buković 2, Remše 12, Špegl 18, Puc 2, Rizman 13, Krstulović, Babajić 13.

GIMNAZIJA BEŽIGRAD : SUAŠ LJUBLJANA 54:64 (12:11, 12:23, 18:16, 11:14)

Gimnazija Bežigrad: Špan 6, Jazbec 8, Hojč 4, Novak 6, Sabljić 11, Grubelič, Pikl 3, Kavaš 8, Dolenšek 5, Rojc 3, Porenta, Kalagasdis.

SUAŠ Ljubljana: Ambadiang 7, Žagar, Jeglič, Urbas 18, Trivković 9, Tomić 7, Bošnjak 20, Ramovš 3, Hasanić, Bojt, Bičanič Plut.

Finale:

SEŠTG NOVO MESTO : SUAŠ LJUBLJANA 54:30 (20:4, 5:15, 10:6, 19:5)

SEŠTG Novo mesto: Janc 8, Prus, Kastrati 5, Kastelic, Osolnik, Ritlop, Špehar, Zatežič 17, Zupan, Fifolt 11, Krampelj, Bolčina 13.

SUAŠ Ljubljana: Ambadiang 10, Žagar, Jeglič, Urbas 4, Trivković 2, Ramovš 5, Tomić, Bošnjak 9, Hasanić, Bojt, Bičanič Plut.

Tekma za 3. mesto:

GIMNAZIJA BEŽIGRAD : GIMNAZIJA VELENJE 65:61 (17:18, 13:16, 13:12, 22:15)

Gimnazija Bežigrad: Špan, Jazbec, Hojč 2, Novak 21, Sabljić 8, Grubelič, Pikl 5, Kavaš 15, Dolenšek 8, Rojc 6, Porenta, Kalagasdis.

Gimnazija Velenje: Buković 16, Remše 2, Špegl 6, Puc 4, Rizman 35, Krstulović, Babajić.

Končni vrstni red:

1. SEŠTG NOVO MESTO

2. SUAŠ LJUBLJANA

3. GIMNAZIJA BEŽIGRAD

4. GIMNAZIJA VELENJE

Najboljši igralec turnirja: Žiga Zatežič (SEŠTG Novo mesto).

Najboljši strelec turnirja: Jan Rizman, 48 točk (Gimnazija Velenje).

Najboljša peterka turnirja: Jan Rizman (Gimnazija Velenje), Domen Novak (Gimnazija Bežigrad), Affia Ambadiang (SUAŠ), Žiga Zatežič in Domen Janc (oba SEŠTG Novo mesto)