Urška jih je dala kar deset

8.12.2013 | 08:55 | I. V.

Urška Vidic je od prvih devetih zadetkov Krke dosegla sedem. (Foto: I. V.)

Stopiče - Rokometašice Krke so sinoči s 23:21 (13:9) premagale Velenjski Veplas in ga prehitele na lestvici. Novomeščanke so se tako Velenjčankam oddolžile za poraz v prvem krogu in napovedala, da se lahko tudi letos uvrstijo med štiri najbolje ekipe v državi.

Novomeške rokometašice so začele silovito, povedle s 6:3 in 9:3, kar sedem od prvih devetih zadetkov pa je dala Urška Vidic. Ko so se med strelke začela vpisovati tudi ostala dekleta, med njimi tudi povratnica v ekipo Jana Bačar, domačinka z Dolža, je Krka vodila že s 13:7, a Velenjčanke se niso vdale, do polčasa so zmanjšale na 13:9 ter s šestimi zaporednimi zadetki v 35. minuti izenačile na 13 ter v 46. minuti prvič povedle (17:16). V zadnjih minutah so Urška Vidic in Katja Čerenjak z dvema ter Nina Leskovec in Anja Rudman s po enim zadetkom poskrbele, da se je tekma razpletla v korist Krke.

Zadetke za Krko so dosegle: Jana Bačar 2, Katja Čerenjak 4, Urška Vidic 10, Nina Leskovec, 2, Tjaša Rudman 1, Neža Avbelj 2 in Urška Videnič 1. Pri Velenjčankah je bila z devetimi zadetki najbolj uspešna Nives Fatkić.