Krkaši in Trebanjci končali z zmagama

22.5.2014 | 09:15 | B. B.

Rokometaši Krke so v zadnjem krogu državnega prvenstva zmagali na gostovanju v Ormožu z 32:30 (13:17), trimo pa je doma gladko z 29:19 (15:10) odpravil Sevnico. Novomeščani sezono tako končujejo na devetem mestu, Trebanjci pa bodo peti.

Jeruzalem Ormož : Krka 30:32 (17:13)

V Ormožu dolgo časa ni kazalo na uspeh Krke. Začetek je bil sicer izenačen, a so ob koncu prvega polčasa vinarji pritisnili in na odmor odšli s štirimi goli naskoka (17:13).

Prednost so zadrževali nekje do polovice drugega dela, nakar je sledil preobrat.  V 48. minuti so vodili še s 27:23, nato pa so krkaši za osem minut zaprli vsa vrata do svojega gola. Razigral se je Robert Cvikl, ki je v zadnjih devetih minutah tekme dosegel kar pet zadetkov, skupno pa sedem. Po seriji 8:1 je Krka povedla z 31:28 in odločila vprašanje zmagovalca. Pri Krki je sicer največ zadetkov, kar 11, dosegel Mitja Klobučar, pri Jeruzalemu pa je bil najučinkovitejši Bojan Čudič z osmimi.

Jeruzalem Ormož: Belec, T. Cvetko, Poznič 2, Kolmančič 2, Putarek, Bogadi 2, Kocbek 1, Radujković 2, Čudič 8 (2), Gregorc 5, Mavrič, Šišmanovič 1, Mesarić 3, Rajšp 2, Peček 2, Kirič.

Krka: Štangelj, Zaponšek, Suholežnik, Lavrič 4, Špende 1, Maričič 2, Jakše, Rašo, Furdi 1, Orlič 2, Cvikl 7, Potič 4, Klobčar 11 (2), Vidmar.

Trimo Trebnje : Sevnica   29 : 19 (15:10)

Trimo Trebnje: Korelec 1 (1), Femec, Radelj 4, Ratajec 4 (2), Čeh, Ferlin (11 obr.), Skol 3 (1), Sušin 1, Baznik 1, Rojc 4, Urbič (3 obr.), Grandovec M., Grandovec T. 2, Florjančič 9, Brana (2 obr.).

Sevnica: Bratanovič, Flajs 3, Gorenjak, Brečko 3, Krnc, Djurdjević 1, Ošlovnik, Božič, Brzin, Gruškovnik 4, Brilej 2, Bezgovšek 2, Pernovšek, Gjerek 3, Novšak, Mrgole 1.