avto moto

3.8.2014 | 19:00 | A. K.

Za gledalce najbolj atraktivne vožnje so tiste, v katerih se med sabo pomerijo vozniki starodobnih motornih koles z bočno prikolico.

Na čelu Kluba ljubiteljev starih vozil Mirnske doline Hrast iz Tržišča je zadnja štiri leta Toni Janežič.

Tržišče, Malkovec - Lepo vreme in veliko število obiskovalcev ter dirkačev so dali piko na i jubilejni, že 15. gorski dirki starodobnih motociklov za pokal Malkovca. Dobrega obiska so bili veseli predvsem organizatorji, Klub ljubiteljev starodobnih vozil Mirnske doline Hrast iz Tržišča, ki jim je, kljub večletnim napovedim, da gre za zadnjo dirko, tudi letos uspelo pripraviti odlično gorsko dirko starodobnikov.

Klub ljubiteljev starodobnih vozil Mirenske doline Hrast iz Tržišča se lahko pohvali z več priznanji AMZS-ja za najboljšega organizatorja dirk za starodobnike v Sloveniji.

Na dobra dva kilometra dolgi progi od Tržišča do Malkovca, ki šteje tudi za Državno prvenstvo v hitrostnem motociklizmu starodobnikov, se je letos v različnih kategorijah pomerilo malo manj kot 50 tekmovalcev iz celotne Slovenije.

V vročem in precej soparnem vremenu je najhitrejši čas dosegel Bine Štern iz AMD Kranj z motorjem Honda 750, najbolj izenačen boj do zadnjega metra proge pa je bil v kategoriji serijskih, dirkalnih in tovarniško prirejenih starodobnih motornih koles do 50 ccm, do letnika izdelave 1978, kjer je slavil Tomaž Jesenek s Kreidlerjem 50 (MK Leteči Kranjci) pred Gorazdom Zupančičem (Tomos DMGP/Kraidler – AMD Gorica) in Markom Kljunom (Tomos – ORC Muflon Maribor).

Najbolje uvrščeni domačin je bil Sašo Grm, ki je v kategoriji pokalno prvenstvo do 60 ccm, do letnika izdelave 1964 osvojil 2. mesto. Poleg njega je sicer na dirki nastopil le še en član Kluba ljubiteljev starodobnih vozil Mirnske doline Hrast iz Tržišča, in sicer Igor Lisec. V kategoriji starodobnih motornih koles od 61 ccm do 175 ccm, do letnika izdelave 1964, je osvojil tretje mesto.

Otvoritev dirke so popestrili Godba Sevnica in sevniške mažoretke, pri pripravi dirke pa so sodelovali še Društvo vinogradnikov Malkovec in Turistično društvo Tržišče, ki so pripravili tudi pogostitev udeležencev panoramske vožnje, v večernih urah pa je v Tržišču sledila še gasilska veselica.