Očitno samo z Olimpijo igrajo zares

20.12.2014 | 23:00 | I. V.

Krka : Union Olimpija 71:54

Nebojša Joksimović je bil s 14 točkami v zadnji četrtini ključni mož nocojšnjega uspeha Krke na tekmi z Unionom Olimpijo. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Druge razlage za nocojšnjo gladko in visoko zmago košarkarjev Krke nad Unionom in poraze z drugo- in tretjerazrednimi tekmeci v jesenskem delu domačega prvenstva in jadranske lige, kot to, da košarkarji Krke le tekme z Ljubljančani igrajo zares, vse druge pa bolj tako, enostavno ni. Bodo pa zdaj zahteve za zamenjavo trenerja, ki jih vsaj med publiko če ne tudi kje drugje, ni bilo malo, nekoliko potihnile, še sploh, če bo nocojšnja zmaga začetek niza drugačnih iger novomeške košarkarske vrste in obenem niza zmag oziroma konec igranja z dobrim imenom glavnega pokrovitelja.

Vendar prvi polčas ni kazal na tak razplet, saj sta bili moštvi popolnoma izenačeni, Ljubljančani so večji del prve četrtine zadevali le iz prostih metov, ali pa jim je ob blokadi Krkinega centra koš prisodil sodnik, čeprav žoga ni šla skozi obroč, na odmor pa sta moštvi odšli poravnani, kar je Olimpiji s košem ob zvoku sirene zagotovil Dino Murić.

V drugem polčasu pa je Krka počasi začela lomiti odpor Ljubljančanov, ki so v dvorani Leona Štuklja čedalje teže držali korak z gostitelji, ob koncu tretje četrtine so še zaostajali za znosnih šest točk, v zadnji četrtini pa sta se povsem razigrala moža iz drugega plana, Matej Rojc in Nebojša Joksimović. Krka je zadnjo četrtino dobila z enajstimi točkami razlike, Joksimović pa je v zadnjih desetih minutah dosegel vseh svojih 14 točk, kolikor jih je zbral na tekmi.

Že v torek Krko čaka gostovanje v Zagrebu pri Cedeviti, v soboto pa se bo ob 21. uri doma srečala s Partizanom, ki ga je v prvem delu premagala v Beogradu.

Krka : Union Olimpija 71:54 (13:16, 32:32, 44:38)

Krka: Kastrati 2, Rojc 16 (5:6), Wangmene 6 (4:6), Armstead 9 (1:2), Mulalić 3, Joksimović 14 (7:8), Booker 4, Hukić 9, Bolčina 6, Lapornik 2.

Union Olimpija: Marinelli 6, Hrovat 5 (5:8), Brodnik 4, Murić 11 (1:1), Mahkovic 1 (1:2), Omić 11 (5:8), Prepelič 6, Marinović 3 (0:2), Kanacević 7.

Prosti meti: Krka 17:22, Union Olimpija 12:21.

Met za tri točke: Krka 6:17 (Rojc 3, Mulalić, Joksimović, Hukić), Union Olimpija 6:28 (Prepelič 2, Marinelli 2, Marinović, Kanacević).

Osebne napake: Krka 23, Union Olimpija 23.

Pet osebnih: Mahkovic (37.), Bolčina (39.).