dolenjska

9.2.2015 | 08:15 | M. L.

Del udeležencev pred startom. Foto: M. L.

Zmagovalke teka. Foto: M. L.

Gabrje, Gospodična na Gorjancih - Včeraj je v okviru slovenskega kulturnega praznika na Gorjancih potekal že 11. tek in pohod na Gospodično, ki ga organizira Društvo rekreativcev, tekačev in pohodnikov Marathon Novo mesto. Start teka je bil v Gabrju pri Šumečem potoku, pohodniki in tekači pa so se nato po planinski poti odpravili proti planinskemu domu pri Gospodični, kjer je bil cilj. Organizator je tudi letos del zbranih sredstev namenil krajevni organizaciji Rdečega križa Gabrje.

Sebastjan Puš in Petra Kavčič, skupna zmagovalca zimske lige Gospodična 2014. Foto: M. L.

V pravih zimskih razmerah se je dogodka udeležilo 23 tekačev in 20 pohodnikov. V moški konkurenci je bil najhitrejši Sebastjan Puš, drugo mesto je osvojil Gregor Laj, tretje pa Aleks Weiss. Med ženskami je zmagala Urška Trobec, druga je bila Jožica Rogelj, tretja pa Božena Tekstor.

Po teku je sledilo druženje v planinskem domu, kjer je bila tudi razglasitev končnih rezultatov zimske lige Gospodična 2014. Naj spomnimo, da je bil pogoj za opravljeno ligo odteči vsaj štiri od sedmih tekov. To je lani uspelo 33 tekačem in šestim tekačicam, letos pa je bila udeležba precej višja, saj je ligo opravilo kar 49 tekačev in 11 tekačic. Posameznikov, ki so se udeležili vsaj enega teka, je bilo 101 – 83 moških in 18 žensk.

V absolutni razvrstitvi je med moškimi zmagal Sebastjan Puš. Udeležil se je vseh tekov, razen zadnjega, in na vseh šestih ostal nepremagan. Drugi je bil Bojan Vidmar, tretji pa Gregor Laj. Med ženskami je največ točk zbrala Petra Kavčič, drugo mesto je osvojila Klara Ljubi, tretje pa Jožica Rogelj.

Sebastjan Puš, odličen novomeški atlet, se je za udeležbo na ligi odločil predvsem zaradi druženja in dobrega baznega treninga, ki ga predstavlja liga. »S trenerjem sva se dogovorila, da bova začetek letošnje sezone zastavila malo drugače. Zimska liga je bila tako kot naročena,« je povedal za Dolenjski list. Da so bili treningi zelo uspešni, je že dokazal pred tednom dni na Belem krosu v Beogradu, kjer je v močni mednarodni konkurenci osvojil dvanajsto mesto.

Z organizacijo lige je bila zelo zadovoljna tudi Petra Kavčič. »Liga mi je predstavljala izziv, ali sem sposobna preteči traso s toliko višinske razlike, hkrati pa tudi odlične treninge za prihodnje izzive,« je povedala po podelitvi. Oba s Sebastjanom dodajata, da bosta na Gorjance z veseljem tekla tudi prihodnjo zimo.

Tudi Pavle Balabanič, eden od organizatorjev lige, je z letošnjo izvedbo zelo zadovoljen. Glede na številčno udeležbo in pozitivne odzive tekačev se ni bati, da se kandidatov za to obliko zimskega druženja ne bi našlo tudi prihodnje leto.