rokomet

Usoden je bil slab začetek

29.3.2015 | 10:35 | B. B.

Celje - V 18. krogu državnega prvenstva so rokometašice Krke izgubile v Celju s 20:24 (8:17). Večino možnosti za uspeh so krkašice zapravile že v uvodnih minutah, v katerih so Celjanke ušle za sedem golov (8:1). Dolenjke niso našle svoje igre vse do konca polčasa, ko se je zaostanek povzpel na devet golov (17:8).

V začetku drugega polčasa je Krka le zaigrala bolje, zaprle vse poti do svojega gola, tako da so Celjanke prvi zadetek dosegle šele v 43. minuti. Krkašice so se se približale na 5 golov zaostanka, a se gostiteljice niso pustile presenetiti in tekmo do konca pripeljale do mirnega konca.

Pri Celju je bila najbolj uspešna Katarina Regner z 6 zadetki, pri Krki pa Neža Avbelj, ki je bila šestkrat uspešna iz sedmih metrov, en zadetek pa dodala iz igre.

Celje Celjske mesnine: Belac Sanja, Vrček Alja, Vrček Sanja (2), Regner Katarina 6, Hren Pia 4 (2), Perič Jelena, Močić Dijana, Pišek Jasmina 5, Pelikan Maxim, Palir Nika 3, Privšek Nikita 4 (1), Klakočer Maja, Tržan Lea, Hrovatič Klara Trener: Begovič Rajko

Krka: Karmen Korenič 10 obramb, Hajdinjak Tina 3 obrambe, Prošek Eva, Leskovec Nina 1, Ražem Nina 4, Pavlič Jerca, Kramar Petra, Avbelj Neža 7(6), Rudman Anja 1, Rudman Tjaša, Veble Tjaša 4, Valjavec Maja, Radojčič Urška 2, Čerenjak Katja 1 Trener: Salvador Kranjčič