Neodločeno za Krko, poraz Ribnice

17.9.2015 | 08:25 | STA, M. M.

Novo mesto, Ribnica - Rokometaši novomeške Krke in mariborskega Branika so se v 3. krogu 1. NLB Leasing lige razšli z neodločenim izidom 31:31 (14:21). Rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so v 3. krogu premagali Ribnico Riko s 36:26 (16:15).

Mariborski rokometaši so še vedno v rezultatski krizi, po dveh porazih proti Ormožanom in Ribničanom so v dolenjski prestolnici po obetavnem prvem polčasu na koncu osvojili prvo točko v tej sezoni.

Sprva je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev nekdanjega slovenskega selektorja Borisa Denića, ki so zagospodarili v Novem mestu in že v 13. minuti podvojili svojo prednost (8:4). V nadaljevanju so Štajerci postopoma dvigovali svojo igro in si najvišjo prednost priigrali prav ob koncu polčasa (21:14).

V drugi polovici tekme so Mariborčani vse do 50. minute nadzorovali gostitelje (29:24), v zadnjih desetih minutah pa jim dovolili, da so jim zadihali za ovratnik. Novomeščani so se na krilih Jana Jurečiča v 56. minuti približali na gol zaostanka (29:30), v prelomnih trenutkih dvoboja in dramatični končnici pa je gostiteljem točko prinesel povratnik v ekipo Jernej Papež in izenačil na 31:31.

V dolenjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Jurečič s 15 zadetki, Papež jih je prispeval pet, v štajerski pa je Vojislav Brajović dosegel osem, Tine Poklar pa šest golov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 23. septembra, gostovala v Celju, mariborska pa bo v soboto, 26. septembra, gostila Sevnico.

Krka - Maribor Branik 31:31 (14:21)

* Dvorana Marof, gledalcev 250, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žitnik (Trebnje)

* Krka: Brajer, Jeraj, Rašo, Jurečič 15 (6), Lavrič, Didović 3, Okleščen 1, Pršina, Irman 1, Jakše 3, Kovačič 1, Furdi, Papež 5 (1), Orlič, Adamčič 2, Klobčar.

* Maribor Branik: Mijušković, Čudič, Kastelic, Cingesar 4 (1), Žmavc, Kaleb 7 (1), Jamnik 2, Poklar 4, Hrastnik, Fidel 4, Špende, Verdinek, Brajović 9, Štumpfl, Mišković 1.

* Sedemmetrovke: Krka 9 (7), Maribor Branik 2 (2).

* Izključitve: Krka 6, Maribor Branik 12 minut.

Riko Ribnica - Celje Pivovarna Laško 26:36 (15:16)

Izbranci celjskega trenerja Branka Tamšeta so dobili generalko pred sobotnim uvodnim dvobojem v prenovljeni evropski ligi prvakov v Istanbulu, odpor igralcev iz mesta suhe robe pa so v osrednji tekmi tretjega kroga 1. NLB Leasing lige zlomili šele v drugi polovici tekme.

Ribničani so bili v prvem polčasu povsem enakovredni favoriziranim Celjanom, po dobrih desetih minutah so vodili s 6:4, na polčasu pa zaostali za vsega en gol (15:16). V drugi polovici tekme pa niso zdržali ritma, ki so ga narekovali slovenski prvaki, v 40. minuti so zaostali za pet golov (19:24), tega primanjkljaja pa niso zmogli nadoknaditi, na koncu so igrišče zapustili z zaostankom desetih golov.

V celjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Luka Žvižej z 11 in Šime Ivić s šestimi goli, v ribniški pa je Jan Grebenc dosegel sedem, Blaž Nosan pa šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 23. septembra, kot omenjeno, gostila Krko, ribniška pa bo v soboto, 26. septembra, gostovala v Trebnjem.

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Krško).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 3 (1), Fink 3, Atanasov, Kljun, Grebenc 7, Abrahamsberg 1, Skušek 2 (2), Knavs, Pucelj 2, Pahulje, Nosan 6, Batinič 1, Košmrlj 1.

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 2, Ivić 6, Babarskas 1, Janc, Razgor 5 (1), Marguč 1, Poteko 1, Potočnik 3, Zarabec, Kodrin, Fižuleto 2, Pešić, Mlakar 4, Dobaj, Žvižej 11 (5).

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (3), Celje Pivovarna Laško 6 (6).

* Izključitve: Riko Ribnica 16, Celje Pivovarna Laško 20 minut.

* Rdeči karton: Babarskas (43.).