18.9.2015 | 23:45 | B. B.

Krka : Igokea 74:58 (20:14, 18:10, 23:21, 13:12)

Novo mesto - Košarkarji Krke so na pripravljalnem turnirju Novo mesto Cup prepričljivo odpravili Igokeo in se bodo na tekmi za prvo mesto v soboto ob 19:30 pomerili s Cedevito, ki je bila s 87:72 (23:20, 24:17, 27:16, 13:19) boljša od Heliosa.

Prenovljena Krka se je maloštevilnemu domačemu občinstvu predstavila v dobri luči. Po začetnem vodstvu gostov so novomeški košarkarji kmalu prevzeli vajeti v svoje roke, z delnim izidom 9:0 ušli na 13:6 in nato do konca polčasa prednost le še povečevali (38:24). Luka Lapornik je v tem delu igre dosegel 11 točk, 8 pa jih je dodal povratnik v moštvu Jure Lalić.

Krka je sredi tretje četrtine ušla že za 22 točk, nato pa je Igokea vendarle vzpostavila ravnotežje. Do 30. minute so gostje zaostanek skoraj prepolovili (58:46), a je po tehnični napaki trenerja Igokee Željka Lukajića Krka v zadnjo četrtino vendarle vstopila s 15 točkami naskoka (61:46) in nato do konca tekme odbila vse poskuse gostov za preobrat.

Najboljša posameznika pri Krki sta bila Lalič s 16 točkami in 9 skoki ter Lapornik s 15 točkami.

Luka Lapornik (Krka): »Začeli smo dobro in si hitro priigrali prednost. V tretji četrtni smo malce padli, a smo spet povezali vrste in prišli do zmage. Veselimo se tekme proti Cedeviti, ki je v Novo mesto prišla z najboljšo postavo. Z evroligaši smo v tej sezoni že igrali, te izkušnje nam bodo še prav prišle.«

Aleksandar Ćapin (Igokea): »Vidi se, da je to naša šele peta tekma. Več jih nismo uspeli odigrati, zato je pred nami pomembnih 10 dni, ko bo treba močneje trenirati. Zdaj imamo še težave s poškodbami, pozna se nam odsotnost Čakarevića. Povrh vsega imamo povsem novo ekipo, naloga nas izkušenih igralcev pa je, da to ekipo povežemo.«

Krka: Tratnik 5, Ivanov 8, Rojc 8, Lalić 16, Katnić 5, Dimec 6, Polutak 4, Ritlop 7, Lapornik 15.

Igokea: Pašaljić 9, Talić 2, Ćapin 10, Krstić 5, Milošević 3, Kesar 11, Todorović 12, Komatina 3, Railey 3.

Cedevita : Helios Suns 87:72 (23:20, 24:17, 27:16, 13:19)

Cedevita: Mazalin 8, Zubčić 3, White 12, Pilepić 6, Babić 14, Pullen 8, Bilan 10, Žorić 5, Gordić 4, Musa 3, Žganec 4, Arapović 10.

Helios Suns: Cohn 11, Močnik 2, Čakarun 16, Korošec 1, Zagorac 8, Atanacković 11, Robertson 12, Lelić 11.

Nemanja Gordić (Cedevita): »V drugem delu smo le zlomili odpor tekmeca, ki je tja do 15. minute držal korak z nami. V drugem delu smo popravili tudi našo obrambo.«

Luka Vončina (Helios Suns): »Cedevita je pokazala svojo kvaliteto, mi pa smo videli, kam sodimo in kaj nam še manjka. Žal smo sredi druge četrtine naredili nekaj napak, kar je tako dobra ekipa izkoristila.«