Krkaši iz Podgorice s porazom, jutri igrajo doma

2.10.2015 | 08:10 | STA, J. A.

Budućnost - Krka 81:65 (22:10, 42:28, 56:49)

Podgorica - Košarkarji Budućnosti so v 1. krogu lige Aba sinoči premagali Krko z 81:65 (22:10, 42:28, 56:49). Košarkarji Krke so v prvem krogu lige Aba gostovali v Podgorici, kjer so nazadnje zmagali pred 14 leti. Na težkem gostovanju v dvorani Morača so tudi tokrat ostali praznih rok.

* Dvorana Morača, gledalcev 1250, sodniki: Obradović, Radojković, Bijedić.

* Budućnost: Šehović 16 (3:3), Jaramaz 4 (2:2), Subotić 6 (2:3), Šehović 22 (4:5), Čarapić 3, Bačović 2, Dragićević 22 (3:3), Marić 2, Joseph 4.

* Krka: Ivanov 11 (4:4), Rojc 2 (2:2), Lalić 15 (3:6), Katnić 10 (2:2), Sinovec 14 (3:3), Dimec 6 (0:2), Ritlop 3, Lapornik 4.

* Prosti meti: Budućnost 14:18, Krka 14:19.

* Met za tri točke: Budućnost 11:24 (Se. Šehović 4, Su. Šehović 3, Dragićević 3, Čarapić), Krka 5:15 (Katnić 2, Ivanov, Sinovec, Ritlop).

* Osebne napake: Budućnost 25, Krka 24.

* Pet osebnih: Subotić (37.).

Budućnost je že na začetku pokazala, da Novomeščane v Morači čaka vse prej kot lahko gostovanje. Povedla je s 3:0, nakar je Krka odgovorila z dvema košema, Črnogorci pa so hitro vzeli vajeti igre v svoje roke. V šesti minuti so vodili z 10:4, do 10. minute pa razliko povečali na 22:10, kar je bil tudi izid prve četrtine. Novomeščanom ni nič kaj bolje šlo na začetku drugih 20 minut. V 13. minuti je semafor kazal že 29:12, ob koncu 20 minute pa je bilo 42:28.

Vendar se gosti niso vdali. V tretji četrtini so začeli lov za Budućnostjo, iz minute v minuti pa so ji bili bližje. V 27. minuti je Stefan Sinovec zadel za 46:47, v 28. minuti pa je Suad Šehović s štirimi točkami svoji ekipi spet priigral prednost z 51:46, Aleks Marić pa je zadel za 53:49. Šehović je v zadnjih sekundah tretje četrtine dodal še tri točke in Budućnost popeljal na 56:54.

Isti igralec je dal trojko v 32. minuti, nato je v isti minuti zadel še za dve točki, Jure Lalić je zadel za 56:61, domačini pa so v nekaj naslednjih napadih razliko povečali na 70:58 in odločili zmagovalca.

Z 22 točkami sta se v domači vrsti izkazala Sead Šehović in Tadija Dragićević, v gostujoči jih je 15 dal Lalić.

Novomeški igralci bodo tekmo 2. kroga igrali že jutri, ko jih čaka domači obračun z Zadrom, ekipi se bosta pomerili v Športni dvorani Leona Štuklja ob 19. uri