odbojka

Zdaj jih čaka polfinale pokala

24.12.2015 | 09:25 | I. V.

(Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Odbojkarji Krke so sinoči na tekmi 14. kroga prve državne odbojkarske lige doma z 0:3 izgubili z Mariborom in ostajajo na sedmem mestu prvenstvene lestvice.

Novomeščani tokrat niso bili dovolj zbrani, da bi na zadnji tekmi v letu proti precej enakovrednemu tekmecu osvojili vsaj točko ali celo zmagali. Tekma se je začela izenačeno do 6:6, nato pa je Mariborčanom na račun niza napak Novomeščanov uspelo osvojiti štiri zaporedne točke. Valentin Turk je sredi niza s serijo izvrstnih servisov in dvema asom Krko Mariboru približal na točko, čemur je sledil niz lahko izgubljenih točk.

Drugi niz je minil v znaku popolne premoči gostov, v tretjem pa so se Novomeščani sicer vrnili v igro in po začetnem zaostanku za štiri točke ves čas lovili goste, a so, ko je že zgledalo, da jim bo uspelo, naredili par napak in Mariborčani so jim znova ušli.

Po novoletnem odmoru odbojkarje Krke najprej čaka finalni turnir pokalnega tekmovanja, ko se bodo v soboto, 9. januarja, v Kamniku v polfinalu pomerili z domačim Calcitom, ligaško tekmovanje pa se bo nadaljevalo v sredo, 13. januarja, ko se bodo Novomeščani ob 20. uri doma pomerili s Šempetrom, ki zdaj za njimi na osmem mestu zaostaja vsega tri točke.

Krka : Maribor 0:3 (-21, -20, -20)

Krka: Brulec 8, Ožbalt, G. Erpič 3, Vrhovšek, Kosmina 10, U. Erpič, Vesel, Drobnič 5, Pucelj, Bregar 6, Klobčar, Turk 11, Plot.

Maribor: Horvat 13, Mlakar 6, Abraham, Vrabl, Zidar, Košenina 9, Kasnik, Šoštarič, Uremovič 8, Virtič, Plesec 10, Kruplež.

Lestvica: 1. ACH Volley 35, 2. Calcit Volleyball 37, 3. Panvita Pomgrad 26, 4. Maribor 25, 5. Triglav Kranj 24, 6. Salonit Anhovo 20, 7. Krka 16, 8. SIP Šempeter 13, 9. National Žirovnica 9, 10. Fužinar Metal Ravne 5.