rokomet

Slab vikend za rokometaše

6.3.2016 | 13:30 | STA; M. K.

Fotografije s tekme Krka - Koper: MRK Krka

Rokometaši novomeške Krke so v 20. krogu državnega prvensta gostovali v Bonifiki pri ekipi Koper 2013, kjer so po dveh zaporednih zmagah tokrat morali priznati premoč. V končnici so bili boljši gostitelji, rezultat tekme je bil 31:27 ( 16:13).

Obračun med koprsko in novomeško ekipo je bil eden od vrhuncev tega kroga, razpletel pa se je torej z zmago primorske ekipe. Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so šest krogov pred koncem rednega dela državnega prvenstva osvojili pomembni točki v boju za končnico od 1. do 6. mesta, za preboj na najbolj usodne tekme pa resno kandidira tudi Krka.

Obe ekipi sta se zaradi pomembnosti tekme gnali do skrajnih meja. Večji del tekme je bilo izenačeno, Koprčani pa so odlično zaigrali v sami končnici prvega polčasa in si v 28. minuti priigrali prednost štirih golov (16:12). Dobro igro so prenesli tudi v drugo polovico tekme in si že v 40. minuti priigrali sedem golov prednosti (24:17). Lepe zaloge v zadetkih niso zapravili, čeravno so se jim krkaši v 44. minuti približali na tri gole zaostanka (24:21). V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo v domači ekipi dovolj preudarnosti in modrosti za končno zmago.

Pri Kopru sta bila najbolj učinkovita Aleks Vlah s sedmimi in Uroš Rapotec s šestimi goli, v novomeški ekipi pa Jernej Papež s sedmimi in Jan Jurečič s petimi zadetki.

Izjave po tekmi:

Zoran Jovičič, trener Kopra: "Danes smo bili mi zasluženo boljši. Čestitam Krki za fer in korektno igro. Tokrat sta se dobili dve ekipi, ki gojita podoben rokomet, le da smo mi prikazali več. Vse pohvale mojim fantom za prikazano na današnjem srečanju".

David Didovič, MRK Krka: "Danes nismo verjeli toliko vase, da lahko to tekmo dobimo. Koprčani so borci, njim se je vse poklopilo, nam pa na žalost ne. Verjamem, da smo si želeli zmage, ampak na igrišču tega nismo pokazali. Gremo naprej, v sredo je nova tekma, Slovan enostavno moramo premagati doma, če želimo, da priti med prvih šest moštev".

Novomeščani kaj dosti počitka ne bodo imeli, saj bodo torej že v sredo doma gostili ekipo Slovana, koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici.

Dvorana Bonifika, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Smolko (Gornja Radgona).

Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenc, Grzentič, Vlah 7, Krečič 5, Matijaševič, Gašperšič, Moljk 1, Gorela 1, Žugan, Rapotec 6 (1), Smolnik 3, Sokolič 3 (1), Marič 3, Bratkovič 2.

MRK KRKA: Baznik (6 obr.), L. Rašo 1, Jurečič 5 (1), Lavrič, Didovič 3, Okleščen 2, Pršina, Irman 4, Nunčič (7 obr.), Jakše, Kovačič, D. Rašo, Papež 7 (3), Orlič 3, Adamčič, Klobčar 2.

Trimo Trebnje - Gorenje Velenje 24:29 (13:13)

Rokometaši velenjskega Gorenja so v tekmi 20. kroga 1. NLB Leasing lige premagali trebanjski Rimo z 29:24 (13:13).

* Dvorana OŠ, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Turnšek (Celje).

* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Djurdjevič, Florjančič 2, Murčehajić 2 (2), T. Grandovec 5, Kotar 2 (1), Sušin 3, Željko, Potočnik 3, Udovič 1, Sašek 6, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar, Mikec.

* Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Cehte 2, Medved 6 (3), S. Burić 3, Ovniček 1, Levc, Szyba 3, Skube 1, Golčar 2 (1), Šoštarič 6, Kleč 1, Gams 1, Ratajec, Nosan 3.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (3), Gorenje Velenje 6 (4).

* Izključitve: Trimo Trebnje 8, Gorenje Velenje 4 minute.

* Rdeči karton: /.

Velenjska ekipa je na Dolenjskem pričakovano slavila in se po točkah izenačila z vodilnimi Celjani, a njihova pot do zmage je bila veliko težja, kot so pred tekmo pričakovali. Trebanjska zasedba je z desetim porazom v sezoni bržkone zapravila vse možnosti, da se prebije do šestega mesta in končnico za prvaka.

Dolenjci so se odlično kosali s favoriziranimi tekmeci iz Šaleške doline. V prvem polčasu so si nekajkrat priigrali dva gola prednosti, nazadnje v 28. minuti, ko je bilo 12:10. V drugem polčasu so bili gostom konkurenčni vse do 46. minute (21:21), v zadnji četrtini tekme pa so slovenski podprvaki vendarle uveljavili svoje prednosti in so v 50. minuti priigrali tri gole prednosti (24:21), kar je bila dovolj velika zaloga za novo zmago.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Mario Šoštarič in Niko Medved, oba sta dosegla po šest golov, v poraženi pa Klemen Sašek s šestimi in Tevž Grandovec s petimi zadetki.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v torek, 8. marca, gostila Slovenj Gradec 2011, trebanjska pa bo dan kasneje gostovala v Izoli.

Slovenj Gradec 2011 - Sevnica 35:28 (15:13)

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so premagali Sevnico s 35:28 (15:13).

* Športna dvorana, gledalcev 550, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Nahtigal (Ljubljana).

* Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Zbičajnik 4, F. Banfro, Suholežnik 2, Doberšek 1, Dujmovič, Hartman 3, Voršič 2, Kobold 1, Šol 2, Krevs, Poklič 11 (6), Štrumfl 2, Yankovsky, Malus 7 (1).

* Sevnica: Leben, Ž. Krnc 1, Žičkar, Gorenjak 8 (1), Župevc 1, Kuhar 9 (1), Flisek 3 (2), D. Krnc, Kolman, J. Krnc 2, Kadilnik, Mustafi 1 (1), Mrgole 3.

* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 8 (7), Sevnica 6 (5).

* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 18, Sevnica 4 minute.

Koroška ekipa se z izolsko in ljubljansko ekipo krčevito bori za obstanek v družbi najboljših, z današnjo zmago nad zadnjeuvrščeno Sevnico pa je malenkostno ušla obema najhujšima tekmecema iz spodnjega dela prvenstvene lestvice.

Izbranci domačega trenerja Sebastijana Soviča so s pridom izkoristili prednost domačega terena. Polčas so resda zaključili le z dvema goloma prednosti (15:13), zato pa so v nadaljevanju postopoma lomili odpor tekmeca. V 42. minuti so si priigrali šest golov prednosti (24:18), Sevničani pa jih navkljub veliki želji v končnici tekme niso mogli ogroziti.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Franci Poklič z 11 in Jaka Malus s sedmimi goli, v gostujoči pa Aleksander Kuhar z devetimi in Jure Gorenjak z osmimi zadetki.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu v torek, 8. marca, gostovala v Velenju, sevniška pa bo dan kasneje gostila Koper 2013.

Maribor - Dobova 28:21 (14:10)

Rokometaši Maribora so doma premagali Dobovo z 28:21 (14:10).

* Dvorana Lukna, gledalcev 350, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

* Maribor: Cingesar, Žmavc 2, Kaleb 6, Špelić 3, Jamnik 2, Poklar 1, Čudić, Sok 6 (1), Škalički, Hrastnik 2, Fidel, Verdinek 3, Brajović, Čagalj 1, Bećiri 2, Kastelic.

* Dobova: Miklavčič 2, Ferkulj 3, Zafran, Humek L. 4, Rožman 1, Humek K., Seferović, Toporišič, Baznik, Kučič 2, Kaučič, Supančič, Koprivc 8, Bezgovšek 1, Hotko, Blaževič.

* Sedemmetrovke: Maribor 1 (1), Dobova 2 (4).

* Izključitve: Maribor 12, Dobova 8 minut.

* Rdeč karton: /.

Rokometaši Maribora so tudi v 20. tekmi prvenstva pokazali, da sodijo v vrh slovenske lige, tokrat so se z znesli nad Dobovo. Ker je bila dvorana Tabor zasedena, so goste povabili v Lukno na Braniku in po oktobrski zmagi v gosteh z razliko petih zadetkov Dobovo znova ugnali. Tokrat je bila razlika še večja, Mariborčani so zmago vknjižili s plus sedem.

Gostje so sicer po nepričakovani zmagi nad Loko v 19. krogu v Maribor prišli dodatno motivirani, a je njihov nalet Maribor znal ustaviti. V prvem polčasu so varovanci trenerja Slavka Iveziča Dobovčanom dovolili vsega deset golov, v drugem delu pa so svojo premoč še dodatno kronali. S po šestimi zadetki sta bila v štajerski vrsti najboljša Ante Kaleb in Tadej Sok, pri Dobovi jih je Luka Koprivc dosegel osem.

Rokometaši Maribora bodo v 21. krogu 9. marca gostili Urbanscape iz Loke, Dobova pa isti dan gosti vodilno ekipo prvenstva Celje Pivovarno Laško.

Slovan - Riko Ribnica 29:28 (18:15)

Rokometaši Slovana so premagali Riko Ribnico z 29:28 (18:15).

* Športna dvorana Kodeljevo, gledalcev 250, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Majer (Trebnje).

* Slovan: Župić, Prevolnik, Kikanović 2, Marinček, Montanari 2, Selaković, Marojević, Stojnič 1, Škorc, Erak 5, Krivic 7, Topolovec 5 (4), Grojzdek 2, Cherrier, Gavranič, Sankovič 5.

* Riko Ribnica: Leban 4 (2), Fink 2, Celminš 4, Grebenc M., Grebenc J. 8, Knavs, Heningman 1, Skušek 4 (1), Pucelj 4, Herman 1, Klarič, Kljun, Perovšek, Batinić, Atanasov, Košmrlj.

* Sedemmetrovke: Slovan 4 (4), Riko Ribnica 3 (6).

* Izključitve: Slovan 12, Riko Ribnica 8 minut.

* Rdeč karton: Grojzdek.

Rokometaši Slovana so na domačem igrišču presenetili favorizirane igralce Ribnice. Že ob polčasu so nakazali, da bi lahko višje rangirane goste nadigrali, potem ko so na odmor odšli s prednostjo treh golov. (18:15).

Čeprav so gostje v nadaljevanju prestavili v višjo hitrost, razpoložen je bil predvsem Jan Grebenc,ki je v drugem polčasu zadel pet golov, pa jim domačinov ni uspelo ujeti. Prvi strelec Slovana je bil Peter Krivic s sedmimi goli.

Slovan se bo v 21. krogu 9. marca meril v gosteh pri Krki, Riko Ribnica pa isti dan doma gosti Jeruzalem iz Ormoža.