Zmage ostale v Novem mestu, Dobovi in Ribnici

16.10.2016 | 09:45 | M. K.

Krkaši po sinočnji zmagi (Foto: MRK Krka)

Krka - Slovenj Gradec 2011 34:23 (17:9)

Rokometaši Krke so v 7. krogu 1. slovenske rokometne lige premagali Slovenj Gradec 2011 s 34:23 (17:9).

* Dvorana Marof, sodnika: Vidic in Palačković (oba Ljubljana).

* Krka: Nunčič, Tomić, L. Rašo 2, Jurečič 9 (3), Lavrič 2, Didovič, Okleščen 4, Pršina 1, Irman 5, Jakše 2, D. Rašo, Brajer, Bezgovšek 4, Adamčič 3, Klobčar 2.

* Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Gorenjak, Šavc 4 (1), Cvetko 3, Sešel 1 (1), Hartman 1, Voršič 5, Šol 4, Krevs 4, Podstenšek, Drobež 1 (1), Soldo.

* Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Slovenj Gradec 2011 6 (3).

* Izključitve: Krka 16, Slovenj Gradec 2011 10 minut.

* Rdeči karton: Didovič (60.).

Novomeški rokometaši so zanesljivo ukanili povprečne goste iz Slovenj Gradca. Dolenjci so vse dvome o zmagovalcu razrešili v prvi polovici tekme, nadaljevanje pa je bilo zgolj formalnega značaja.

Gostitelji so začeli silovito in povedli s 4:0, v tem ritmu pa nadaljevali skozi celotno srečanje in v 23. minuti povišali na 15:6. Nebogljeni Korošci tudi v nadaljevanju niso bili konkurenčni za razred kakovostnejšim gostiteljem, visok poraz zgovorno priča o tem.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Jurečič z devetimi, v gostujoči pa Andraž Voršič s petimi goli.

Novomeška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 22. oktobra.

Trimo Trebnje - Maribor Branik 24:27 (10:11)

Rokometaši trebanjskega Trima so v 7. krogu 1. slovenske rokometne lige izgubili proti mariborskemu Braniku 24:27 (10:11).

* Dvorana OŠ, sodnika: Kavalar in Leskovec (oba Celje).

* Trimo Trebnje: Cvetko, Djurdjević 10 (4), Florjančič 4, Grojzdek, Murčehajić, Udovič 1, Skol 4, Kotar 1, Sikošek Pelko, Sašek 1, Željko, Mlakar, T. Grandovec 3, Mikec, Brana, Urbič.

* Maribor Branik: Bogadi 6 (1), Čančar, Čudić, Sok 2 (1), Tomič, Hrastnik 3, Leben, Velkavrh 5, Verdinek 2, Špende 3, Stopar 1, Čagalj, Štumpfl 2, Ivković 1, Kete 2.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (4), Maribor Branik 3 (2).

* Izključitve: Trimo Trebnje 10, Maribor Branik 8 minut.

* Rdeči karton: /.

Mariborčani so prvič zaigrali pod vodstvom nekdanjega reprezentanta Sebastjana Soviča, ki je takoj prišel do zmage. Na zahtevnem gostovanju v Trebnjem so Štajerci prekinili niz dveh tekem, ko so ostali praznih rok.

Trimo je takoj pokazal, da bo Mariboru pripravil težko delo. V 13. minuti je povedel s tremi goli, v 17. s petimi, a je do 26. minute vse zapravil, ko ga je Maribor ujel. Gosti so v 28. minuti povedli z 10:9, z enim golom prednosti pa so tudi odšli na odmor. Na začetku drugega polčasa so Sovičevi varovanci prvič na tekmi povedli s +2, a so jih Trebanjci ujeli.

Sledile so minute, podobni šahovski partiji. Ekipi sta izmenično dosegali gole, med 53. in 55. minuto pa sta z dvema goloma Matic Verdinek in z enim Andraž Velkavrh Štajerce iz zaostanka 21:22 popeljala do prednosti 24:22. Na koncu se je izkazalo, da je bil to odločilen trenutek tekme, saj domačini niso več našli poti do priključka.

Prvi strelec tekme je bil Miloš Djurdjević, ki je zadel desetkrat.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 21. oktobra, gostila Istrabenz Pline Izolo, trebanjska pa bo dan kasneje gostovala v Slovenj Gradcu.

Dobova - Jeruzalem Ormož 28:24 (13:10)

Rokometaši Dobove so v 7. krogu 1. slovenske rokometne lige premagali ormoški Jeruzalem z 28:24 (13:10).

* Športna dvorana, gledalcev 250, sodnika: Majer (Trebnje) in Smolko (Gornja Radgona).

* Dobova: Prezelj, Miklavčič 1, Zafran, L. Humek, Rožman, K. Humek, Seferović 5, Toporišič, Baznik, Hardović 4, Supančič, Koprivc 4, Kučič 1, Cigler 2, Smojver 4, Hotko 7 (4).

* Jeruzalem Ormož: Šutalo, Ocvirk 9 (4), Kavčič 3, Zidarič, Ciglar, Hebar 1, Žuran, Čudič 3, Kocbek 4, Balent, Kosi 1, Ozmec, Mesarič, Petrovič, Rajšp, Cirar 3, Grabovac.

* Sedemmetrovke: Dobova 4 (4), Jeruzalem Ormož 5 (4).

* Izključitve: Dobova 8, Jeruzalem Ormož 2 minuti.

Rokometaši iz Dobove so dosegli drugo zmago v nizu, po zmagoslavju na Ptuju so na domačih tleh ukanili še Ormožane in jih tudi prehiteli na prvenstveni lestvici.

V prvem polčasu so bili gostitelji vseskozi v rahli prednosti, najvišjo prednost pa so si priigrali v 24. minuti, ko so povedli za štiri gole (10:6). Drugo polovico tekme so začeli prepričljivo, po vodstvu s 17:11 pa se jim je malce zaustavilo, a ne toliko, da bi ogrozili svoje zmage. Izbranci Aleša Sirka so preudarno odigrali končnico in na koncu vpisali četrti par točk v tej sezoni.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Izidor Hotko s sedmimi, v gostujoči pa Gregor Ocvirk z devetimi goli.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu v petek, 21. oktobra, gostovala v Dolu pri Hrastniku, ormoška zasedba pa bo dan kasneje gostovala na Ptuju.

Riko Ribnica - Dol TKI Hrastnik 36:26 (16:15)

Rokometaši Rika Ribnice so v 7. krogu 1. slovenske rokometne lige premagali Dol TKI Hrastnik s 36:26 (16:15).

* Športna dvorana, sodnika: Crnojevićeva in Kostecki-Radićeva (obe Hrvaška).

* Riko Ribnica: Leban 6 (3), Fink 3, Grebenc 9, Knavs 4, Henigman 2, Skušek, Pucelj, Pahulje 2, Nosan 1, Klarič, Kovačič 2, Erak, Kljun 5, Perovšek, Kulenović 2, Košmrlj.

* Dol TKI Hrastnik: Seme, Pintar 2, Ajdari 8 (4), Zore 5, Škorc, Guček 5, Moljk 1, Hribšek, Ramić 2, Ribič, Jakopič 1, Simončič 2, Sikošek.

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (3), Dol TKI Hrastnik 4 (4).

* Izključitve: Riko Ribnica 8, Dol TKI Hrastnik 10 minut.

Rokometaši Rika Ribnice so v sedmem krogu vknjižili sedmo zmago, tekmece iz Hrastnika pa so na kolena položili v drugem polčasu, v zaključku pa povsem razbili. Zasavci so izgubili petič v sezoni.

Prvih 30 minut tekme je bilo izenačenih, čeprav si je Riko vmes že priigral dva gola prednosti, vendar ga je Dol TKI Hrastnik vselej ujel. Domači so v uvodu drugega polčasa spet povedli za dva gola, Amal Ajdari je z dvema goloma še ujel priključek gostov (17:17), nato pa so Ribničani s štirimi goli med 33. in 37. minuto pobegnili (21:17). Takšne razlike niso več zapravili. Prednost je v 47. minuti narasla na +7 (26:19), v 50. na + 9 (29:20) in jasno je bilo, da bosta dve točki ostali v deželi suhe robe.

Prvi strelec tekme je bil domačin Jan Grebenc z devetimi goli, enega manj je na gostujoči strani dal Ajdari.

Dol TKI Hrastnik bo v prihodnjem krogu v petek, 21. oktobra, gostil Dobovo, ribniška zasedba pa bo dan kasneje gostovala v Kopru.