Pivovarji Krki prizadejali tretji poraz

8.12.2016 | 09:00 | I. Vidmar

Matic Rebec kljub 26 točkam Krki ni mogel pomagati do nove zmage. (Foto: I. V./arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji Krke so sinoči v Laškem doživeli tretji poraz v domačem prvenstvu. V osmem krogu jih je s 94:79 ugnal Zlatorog, ki je bil ta večer izjemno strelsko razpoložen, precej slabše razpoložena pa je bila očitno Krkina obramba.

Krkin trener Dejan Mihevc je po porazu v dvorani Tri lilije lahko le čestital tekmecem: »Čestitke Zlatorogu za zasluženo zmago. Bili so boljši, še posebej v drugem polčasu, ko so zadeli kar deset metov za tri točke. Predvsem Špan in Barič sta bila neustavljivo. Sedaj imamo tri dni za regeneracijo in pripravo na naslednjo tekmo. Moramo dvignit glave in iti naprej.«

Krka je morala tudi tokrat nastopiti brez poškodovanega najboljšega moža moštva Marka Lukovića, prav tako pa še ni nared niti Darko Jukić, a vseeno tako visokega poraza in predvsem tako velikega števila prejetih košev ni nihče pričakoval. Novomeški košarkarji so tekmo sicer slabo začeli in izgubili prvo četrtino, a so drugo četrtino zaigrali precej bolje in na odmor odšli s šestimi točkami prednosti.

Popustili pa so v tretji četrtini, ki so jo izgubili kar za 17 točk, Laščanom pa je do neverjetnega preobrata prišel z nizom trojk, ki so jih na tekmi zadeli kar 16. Medtem ko so bili pri Laščanih najbolj učinkoviti Jan Špan  z 24, Nejc Barič z 21 in Ramo Rizvić z 18 točkami, sta največ točk za Krko dosegla Matic Rebec, ki je bil najbolj zaslužen za preobrat v drugi četrtini, z 26 točkami in Kastrati z 19 točkami.

Krka je po desetih krogih na lestvici trenutno na četrtem mestu, a lahko do konca desetega kroga zdrsne še nižje, saj bodo vse ostale tekme odigrane šele konec tedna. V nedeljo novomeške košarkarje v jadranski ligi čaka gostovanje v Zagrebu pri Ciboni. Tekma bo ob 12. uri.

Zlatorog : Krka 94:79 (20:13, 40:46, 69:58)

Zlatorog: Tratnik 15 (0:2), Rizvić 18 (3:6), Barič 21 (1:1), Durnik 6, Miljković 10 (4:4), Špan 24.

Krka: Rebec 26 (6:7), Curry 9 (2:2), Kastrati 19 (4:7), Rojc 5 (2:2), Kužnik 2 (2:2), Škedelj 3, Dimec 10 (0:2), Čebular 2, Ritlop 3.

Prosti meti: Zlatorog 8:13, Krka 16:22.

Met za tri točke: Zlatorog 16:32 (Špan 6, Barič 6, Rizvić 3, Tratnik), Krka 9:24 (Rebec 4, Curry, Kastrati, Rojc, Škedelj, Ritlop).

Osebne napake: Zlatorog 26, Krka 19.

Pet osebnih: Durnik (35.), Curry (39.).

Lestvica: 1. Zlatorog Laško 19, 2. Union Olimpija 16, 3. Hopsi Polzela 15, 4. Krka 15, 5. Sixt Primorska 15, 6. Rogaška 14, 7. Helios Suns 13, 8. Šenčur Ggd 13, 9. Tajfun 12, 10. Terme Olimia Podčetrtek 10, 11. LTH Castings 10, 12. Portorož 10.