novice

Celjski rokometaši do 20. pokalne lovorike, Ribničani ostali brez medalje

16.4.2017 | 20:30 | J. A.

Maribor - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci zaključnega turnirja za pokal Slovenije v Mariboru. V velikem finalu so premagali mariborski Branik s 36:28 (18:14), v tekmi za tretje mesto pa je velenjsko Gorenje po dveh podaljških ugnalo Riko Ribnico.

Gorenje Velenje - Riko Ribnica 37:35 (31:31, 28:28, 16:16)

Velenjski trener Borut Plaskan je na začetku na parket poslal – z izjemo Nejca Cehteta in Gregorja Potočnika – rokometaše, ki sicer tekme začenjajo na klopi. Ti so po nasprotnih napadih Janeza Gamsa in Roka Golčarja ob koncu 10. minute poskrbeli za vodstvo s 7:4, a se je v naslednjih sedmih minutah Riko Ribnica s tremi zaporednimi sedemmetrovkami prebila do izenačenja (7:7). V preostanku prvega polčasa sta obe moštvi nato povedli tudi za dva gola (10:8 in 10:12 ), na odmor pa odšli poravnani na 16:16.

V prvi polovici drugega polčasa rednega dela so bili nato pol koraka pred tekmeci Ribničani, ki so na začetku 43. minute znova povedli za dva zadetka (22:20). V naslednjem napadu je velenjska zasedba ostala Nejca Cehteta, ki je po drugem udarcu v glavo še drugič na tekmi obležal na parketu dvorane Tabor in igrišče zapustil v spremstvu klubske zdravniške službe. Dogodek je podžgal njegove soigralce. Klemen Ferlin, ki je v drugem polčasu zamenjal Roka Zaponška, je zaklenil svoja vrata, Matjaž Brumen pa je s sedmih metrov ob koncu 48. minute povišal na 24:22.

Na +2 sta kasneje povišala še Gams (25:23), ki se ga je ob koncu 52. minute slovenski reprezentant Nik Henigman lotil z brcami in bil z modrim kartonom zasluženo nemudoma poslan pod prho, ter z lepo rotirano žogo s krila kapetan Niko Medved (26:24). Ribničani so se za tem prebili do izenačenja. Za zadnjega na 28:28 je 42 sekund pred koncem rednega dela poskrbel Blaž Nosan.

Prvi podaljšek so znova bolje začeli izbranci Roberta Beguša, ki so prek reprezentanta Jana Grebenca, ki bo v prihodnji sezoni igral za Gorenje Velenje, po treh minutah vodili s 30:28. V drugem polčasu prvega dodatka so se Velenjčani med žive vrnili po zaslugi izjemnih štirih obramb Ferlina. Slabe pol minute pred iztekom časa so vodili z 31:30, imeli žogo v svojih rokah in igralca več v polju, a s slabo podajo tekmecem ponudili nasprotni napad in izenačenje. Sedem sekund pred koncem je bil uspešen David Kovačič.

Sledil je nov podaljšek z dvema petminutnima polčasoma. Tedaj so pobudo prevzele ose in vseskozi vodile. Dobri dve minuti pred koncem drugega polčasa je Brumen, z devetimi zadetki najboljši strelec tekme, povišal na +3 (36:33), a tudi to ni zagotovilo popolnoma mirnega zaključka. V minuti in pol so se Ribničani približali na 35:36, a so Velenjčani vendarle zadržali trezne glave in uspešno zaključili tekmo.

Gorenje Velenje: Baznik, Ferlin (13 obramb) in Zaponšek (6 obramb), v vratih, Cehte 1, Medved 3,Haseljić, Ovniček 4, Stojnić 1, Tokić 1, Mitrović 4, Potočnik 6, Golčar 6, Kleč, Gams 2, M. Nosan, Brumen 9.
Riko Ribnica: Klarič (8 obramb) in Perovšek v vratih, Leban 3, Fink 2, Gremenc 6, Knavs 1, Henigman, Skušek 1, Pucelj 2, Pahulje, B. Nosan 7, Kljun, Kovačič 6, Setnikar 5, Kulenović 2, Košmrlj.