Dobova presenetila Jeruzalem

10.2.2018 | 10:40 | B. B.

Dorian Markušić (Foto: spletna stran RK Dobova)

Dobova - Rokometaši Dobove so so v 15. krogu lige NLB doma premagali Jeruzalem Ormož z 28:25 (14:12).

Dobovčani so v dosedanjem delu prvenstva zbrali približno pol manj točk kot Ormožani, a to tokrat ni igralo vloge. Posavci so bili praktično vso tekmo boljši in zasluženo prišli do svoje četrte zmage v prvenstvu. Na drugi strani je Jeruzalem Ormož doživel sedmi poraz.

Dobova si je prvo izdatnejšo prednost priigrala v 19. minuti po zadetku Smojverja, ki je domače popeljal do prednosti treh zadetkov, tri minute kasneje pa je za 13:9 zadel Markušić. Gostitelji se niso predajali, do polčasa so zaostanek prepolovili v 36. minuti pa so po zadetku Čudiča izenačili. Dobova je odgovorila z delnim izidom 4:0, kar se je izkazalo za prelomni dogodek na tekmi, ki so jo domači rokometaši nato razmeroma mirno pripeljali do konca.

Svoj večer je imel Dorian Markušić, ki je z 11 zadetki najboljši strelec tekme. Pri gostih je Žuran zadel devetkrat.

Jure Blaževič, ki je včeraj zbral 12 obramb je po tekmi povedal: “Gostili smo vedno neugodno ekipo iz Ormoža, ki je prišla brez prvega desnega zunanjega Kocbeka. A kljub temu se je izkazalo, da si fantje zelo želijo v ligo za prvaka, saj je bila tekma do zadnjega zelo napeta, odpor gostov pa smo uspeli zlomiti komaj na koncu tekme. Za nas to pomeni korak bližje obstanku v ligi, to zmago pa moramo sedaj potrditi še v sredo na zahtevnem gostovanju v Kopru. Zahvalil bi se zvestim navijačem, ki so pokazali pravo “dubuvsko srce” pa tudi gostujočim navijačem, ki so se udeležili tekme v številčni zasedbi.”

Vodilno moštvo lige Riko Ribnica je v obračunu za vrh lige že v sredo doma premagalo Koper - 24:21 (8:11). Ribničani imajo zdaj pred varovanci Veselina Vujovića 4 točke prednosti.