Polfinale zagotovljen, lahko so še drugi

1.5.2018 | 08:10 | M. M., I. V.

Ljubljana - Košarkarji Krke so si sinoči v Ljubljani z rutinsko zmago nad Ilirijo dokončno zagotovili uvrstitev v polfinale državnega prvenstva, saj imajo v medsebojnih srečanjih v primerjavi z Rogaško in Heliosom, s katerima bi se teoretično po točkah v zadnjem krogu še lahko izenačili, prednost v medsebojnem razmerju med prejetimi in danimi točkami.

Krkini košarkarji najbrž še pod vtisom izredno visoke sobotne zmage nad Šenčurjem v prvem polčasu, ki so ga s točko prednosti dobili domačini, sicer niso potrdili favorita, a so v nadaljevanju tekme hitro postavili stvari na svoje mesto, zaigrali trdo v obrambi in z delnim izidom 13:0 tekmo vzeli v svoje roke in vse do konca nadzirali izid. Domačini so se v tretji minuti s košem Ružiča sicer približali na vsega tri točke (57:64), a sta po minuti odmora Jošilo in Đapa s košema Krko hitro vrnila na varno prednost devetih točk.

V četrtek čaka košarkarje Krke še zadnja tekma drugega dela prvenstva doma z zadnjeuvrščenim Šentjurjem. Tekma ni nepomembna, saj bi Krka v primeru zmage in ob porazu Sixt Primorske doma z Rogaško lahko še napredovala na drugo mesto in s tem v polfinalu, kjer bo v vsakem primeru igrala s Primorsko, imela prednost tekme več na domačem terenu.

Ilirija - Krka 71:77 (24:21, 39:38, 49:61)

Dvorana Tivoli, gledalcev 100, sodniki: Španič (Postojna), Rener (Koper), Milanović (Kranj).

Ilirija: Vončina 18 (6:7), Šiško 8 (2:2), Čučović 14 (3:4), Germ, Čigoja 13 (5:6), Ružič 8, Širovnik 3, Cvetković 3 (0:2), Sarajlić, Nikolić 4 (2:2).

Krka: Bratož 4 (2:3), Dimec 10 (0:1), Marinelli 9 (1:1), Jošilo 17 (6:7), Cinac 6 (3:4), Fifolt, Škedelj 2, Zagorac 12 (2:2), Kovačevič 3, Đapa 14.

Prosti meti: Ilirija 18:23, Krka 14:18.

Met za tri točke: Ilirija 9:22 (Vončina, Šiško, Čigoja po 2, Čučović, Širovnik in Cvetković po 1), Krka 7:18 (Marinelli, Đapa po 2, Jošilo, Cinac, Kovačević po 1).

Osebne napake: Ilirija 22, Krka 23.

Lestvica: 1. Petrol Olimpija 24, 2. Sixt Primorska 22, 3. Krka 21, 4. Rogaška 20, 5. Helios Suns 20, 6. Šenčur Ggd 18, 7. Ilirija 16, 8. Šentjur 13.