Ob polčasu še v vodstvu

20.2.2020 | 10:30 | R. N.

Ribnica - V derbiju 19. kroga državnega rokometnega prvenstva so vodilni Celjani doma z 29:23 premagali drugouvrščeno Riko Ribnico, ki je sicer ob polčasu vodila za zadetek (14:13). Aktualni državni prvaki tako še naprej ostajajo neporaženi in imajo šest točk prednost pred Ribničani, za katere je bil včerajšnji poraz šele tretji v sezoni.

Začetek tekme je bil dokaj izenačen, a po golih Josipa Šarca so Celjani v 22. minuti prišli do treh zadetkov prednosti (13:10). Ribničani so v nadaljevanju srečanja, potem ko je bil za dve minuti izključen Kristjan Horžen, dobro unovčili prednost igralca več na igrišču in se vrnili v igro, po zadetku Tilna Strmljana pred iztekom polčasa pa celo prešli v vodstvo.

Tudi po odmoru sta bili moštvi enakovredni, nato pa je Celje pobegnilo na tri zadetek prednosti (21:18). V 51. minuti je bilo na semaforju že 24:19, Ribničani so se sicer trudili preobrniti poteka srečanja, a jim ni uspelo. Še drugič v sezoni so morali priznati premoč Celjanom, ki so na prvem medsebojnem obračunu v Ribnici zmagali z 29:26.

»Celje Pivovarna Laško je močna ekipa, ima daljšo klop in to se nam vedno pozna v drugem delu tekme. Enako je bilo tudi tokrat, zadnjih petnajst, dvajset minut pademo in ne uspemo več držati ritma. Mi damo vedno na teh tekmah vse od sebe, a na koncu nam nikakor ne uspe,« je po tekmi dejal Mitja Nosan, rokometaš RD Riko Ribnica, so zapisali na spletni strani Rokometne zveze Slovenija.