Rokometaši Krke v dramatični končnici do pomembne točke

8.3.2021 | 07:10 | M. K.

Novo mesto - Rokometaši novomeške Krke in Rika Ribnice so se v 19. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 25:25 (11:12).

Ribničani so v Novo mesto šli na šestem mestu na lestvici in v vlogi favorita proti predzadnji ekipi lige. Toda borbeni domačini se niso dali in v zaključku tekme prišli do točke, ki pa jih ni dvignila na lestvici, a vseeno gre za pomembno točko v boju za obstanek v elitni prvoligaški druščini. Ribnica je po novem peta.

Ribničani so tekmo bolje začeli in hitro povedli s 6:2 in bili tudi zatem vselej v prednosti, ampak je ta do konca polčasa praktično izpuhtela. Tudi uvod drugega polčasa je pripadel gostom, ki so v 41. minuti spet ušli za tri gole, tri minute pozneje pa tudi za štiri, ko je zadel Tilen Strmljan.

Toda to ni bilo dovolj. Novomeščani so do konca tekme vztrajno nižali zaostanek, v zadnji minuti pa je Dino Rašo z golom poskrbel za delitev plena.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najboljši Vladan Lončar, pri gostih pa s šestimi Strmljan.

* Športna dvorana Marof, brez gledalcev, sodnika: Kavalar in Nahtigal.

* Krka: Pavlin, Bevec, Je. Avsec 4, Majstorović 1, Lončar 7, Ja. Avsec, Nosan, Irman 1, Plut 2, Klemenčič 1, Rašo 2, Brajer, Radović, Kukman 6 (4), Windischer, Matko 1.

* Riko Ribnica: Bojić, Strmljan 6, Horvat 4, Eskeričić, Gorenc, Đekić, Glavan, Žagar 1, Knavs 4, Ranisavljević 5, Miličevič 1, B. Nosan 1, Cimerman, Pucelj 1, M. Nosan 1, Setnikar 1.

* Sedemmetrovke: Krka 5 (4), Riko Ribnica 3 (0).

* Izključitve: Krka 2, Riko Ribnica 6 minut.

Izjave po tekmi:

Luka Radović, MRK Krka: »To je za nas zelo velika točka. Čestitam ekipi Ribnice na fer in korektni igri. Imeli smo vzpone in padce na tej tekmi, na koncu pa se je pokazal tisti naš pravi karakter in borbenost. Prepričan sem, da je ta točka povsem zaslužena, saj nam daje dodatno motivacijo za naslednje tekme, ki prihajajo. Vem, da igramo dobro, dobro tudi treniramo in želim si, da v nadaljevanju osvojimo več točk.«

Uroš Knavs, RD Ribnica: »Vedeli smo, kam prihajamo, saj Krka v zadnjem času dviguje svojo formo. Po dobrem začetku smo padli v neko črno luknjo in se nikakor nismo mogli odlepit. Na koncu pa so imeli Novomeščani več sreče in tako smo si točki razdelili.«

V 20. krogu bo Krka 20. marca gostovala v Kopru, Ribnica pa bo gostila Celje.