Krka v finalu izgubila še drugič

29.5.2021 | 08:00 | M. Ž.

Novo mesto - V dvorani Leona Štuklja so včeraj odigrali drugo tekmo finala Lige Nova KBM, kjer je Cedevita Olimpija tudi znova premagala Krko, tokrat s 75:64. Cedeviti Olimpiji tako manjka le še ena zmaga do osvojitve naslova prvaka Slovenije. Tretja in mogoče tudi odločilna tekma bo odigrana v nedeljo ob 17.30.

Druga tekma je bila neprimerno bolj izenačena kot prva v sredo v Ljubljani, ki jo je Cedevita Olimpija dobila kar z 52 točkami razlike. Gostje so odpor domačih strli šele v zadnjih desetih minutah. To je deseti finale med najboljšima slovenskima ekipama. Olimpija je dobile tri, Novomeščani pa šest. Le uvodna dva finala 2001 in 2002 sta se končala s 3:0.

Krka je bila v vodstvu večino prvega polčasa. Preobrat se je zgodil, ko je moral zaradi energičnega protestiranja nad sodniško odločitvijo igrišče zapustiti domači strateg Dalibor Damjanović. Cedevita Olimpija je po nizu prostih metov odšla na veliki odmor z devetimi točkami naskoka.

Prednost se je v nadaljevanju hitro stopila, a sledil je nov udarec za Krko. Njihov kapetan Luka Lapornik je dobil četrto osebno napako in odšel na klop.

Kljub temu so bili Novomeščani vse do zadnjih minut v igri za zmago. V 34. minuti so se po dveh zaporednih trojkah Nejca Bariča (15 točk) približali na 58:54, tri minute pred koncem tekme pa je razlika še vedno znašala zgolj pet točk (69:64). V zaključku je Cedevita Olimpija uveljavila kakovost in izkušnje pod obročema ter z uspešnimi potezami Mikaela Hopkinsa (18 točk, 6 skokov, met 7:9) ter Kendricka Perry (15 točk) tekmo mirno pripeljala do konca, so dogajanje na parketu novomeške dvorane povzeli v KZS.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 300, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Majkič (Hrastnik), Španič (Postojna).

* Krka: Stipčević 10 (1:1), Vrabac 8 (2:2), Barič 15 (1:4), Kosi 6 (2:2), Škifić 11 (2:2), Lapornik 8, Rebec 3, Vučetić 2, Milovanović 1 (1:2).

* Cedevita Olimpija: Perry 15 (6:6), Hopkins 18 (3:5), Murić 4 (1:2), Blažič 8 (6:6), Brown 3 (0:1), Hodžić 6, Jones 7 (1:2), Dimec 3 (3:4), Marinković 4, Rupnik 7 (2:2).

* Prosti meti: Krka 9:13, Cedevita Olimpija 22:28.

* Met za tri točke: Krka 11:35 (Barič 4, Stipčević 3, Lapornik 2, Škifić, Rebec), Cedevita Olimpija 7:27 (Hodžić 2, Rupnik, Murić, Hopkins, Perry).

* Osebne napake: Krka 27, Cedevita Olimpija 22.