Krka padla v Domžalah

17.11.2021 | 07:50 | M. K.

Domžale - Košarkarji Krke so bili v 7. krogu Lige Nova KBM prvič poraženi. V Domžalah so sinoči izgubili s Heliosom z 80:86 (22:26, 13:22, 23:23, 22:15).

Helios Suns – Krka 86:80 (26:22, 22:13, 23:23, 15:22)

Krka: Stipčević 30 (7 as, 2 sk), Kosi 5 (8 sk, 2 as), Stipaničev 3, Škedelj 12 (9 sk), Lapornik 3 (4 sk, 6 as), Arapović 2, Gibbs 6, Macura 19 (10 sk), Klobučar.

Krkaši, ki so tokrat igrali brez Hasahna Frencha, Andrej Stavrova, Jureta Špana in Leona Stergarja, so začeli v petorki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Jakov Stipaničev in Jan Kosi. Domači so dosegli prvih šest točk na tekmi, sredi 4. minute pa so povedli z 11:4. Po minuti odmora so krkaši naredili delni izid 10:2 in so na začetku 6. minute povedli s 14:13. Že do konca prve četrtine so si domači ponovno priborili prednost, bilo je 26:22. Krkaši so dosegli prvih pet točk v drugi četrtini in povedli z 27-26, potem pa so domači z osmimi zaporednimi točkami ponovno ušli. Ob koncu 17. minute je bilo 34:31, potem pa je sledila serija domačih 14-0 in ob polčasu je bilo 48:35 za Helios.

Drugi polčasa so bolje odprli Krkini košarkarji, ki so do 25. minute trikrat približali na šest točk zaostanka. V drugi polovici tretje četrtine so prevladovali domači košarkarji, ki so po delnem izidu 12:3 v 29. minuti povedli za 15 (68:53) in po treh četrtinah vodili z 71:58. V zadnji četrtini so imeli dvakrat celo 16 točk prednosti, nazadnje v 34. minuti, ko je bilo 78:62. Krkaši se niso predali in so z osmimi zaporednimi točkami prepolovili zaostanek, po trojki Stipčevića pa so tri minute pred koncem zaostajali le še za pet točk (75:80). 49 sekund pred koncem je Kosi znižal na 80:83, za popoln preobrat pa je Novomeščanom zmanjkalo časa.

Izjava po tekmi: Dalibor Damjanović, trener Krke: ''Čestitke mojim fantom za borbo. Kljub temu, da smo zaostajali že za 16 točk, smo se vrnili, a več kot to nismo zmogli. Ostalih stvari ne želim komentirati.''

Krkaši bodo do reprezentančnega premora odigrali še eno tekmo, in sicer v AdmiralBet ABA ligi, kjer v soboto, 20. 11., ob 19.00 gostijo Borac iz Čačka.