ostali športi

Edini pravi knockout šele na koncu

6.2.2011 | 08:30 | B. B. /Foto: B. B. in A. M.

Najboljši borec večera Jan Vlasak (desno) v dvoboju s Tadejem Toplakom. (Foto: B. B.)

Franciju Grajšu (levo) se ni bilo treba preveč naprezati, saj se je njegov nasprotnik poškodoval že v prvi rundi. (Foro: B. B.)

Rok Štrucl (desno) se je Srđanu Selešu oddolžil za poraz v lanskem finalu. (Foto: B. B)

Nizozemec Rick de Lege je po nekaj sekundah dvoboja z Mirkom Vorkapićem legel na tla.(Foto: A. M.)

Novo mesto - V novomeški dvorani Marof se je s finalnimi dvoboji sinoči končala Slovenska liga tajskega boksa. V devetih kategorijah smo dobili sedem novih prvakov in eno prvakinjo, en dvoboj pa je končal neodločeno. Vse borbe so se končale s sodniško odločitvijo, le v kategoriji do 91 kg je moral nasprotnik domačina Francija Grajša dvoboj zaradi poškodbe predati že po nekaj sekundah.

Edini pravi knockout so gledalci v Marofu, na spektaklu se jih je zbralo prek tisoč, tako videli šele v zadnji borbi večera, ki pa ni štela za naslov. Novomeščan Mirko Vorkapić je na veliko veselje dvorane že v prvi rundi na tla poslal Nizozemca Ricka de Legeja.

Sicer pa so poleg Grajša in Vorkapića v Marofu sinoči nastopili še trije borci novomeškega Scorpiona. Rok Štrucl je v supertežki kategoriji (nad 95 kg) premagal Srba Srđana Seleša (Vojvodina), Žiga Gril je v najnižji kategoriji (do 60 kg) ugnal Aleksandra Gogića (Vojvodina), Borut Turk pa je moral v kategoriji do 67 kg priznati premoč Ljubljančanu Žanu Ajniku (Khun Kao).

V borbi za naslov prvaka do 71 kg je Čeh Michael Krčmar (Lana gym) premagal Hrvata Sama Petja (Pit 119), klubski finale dveh borcev ljubljanskega Khun kaa v kategoriji do 75 kg, Matevža Omana in Mihe Lapa, se je končal izenačeno.

V kategoriji do 81 kg je Jure Cesar (Pit 119) premagal Pavla Furlan (Khun kao), dvoboj deklet (do 54 kg) pa je dobila Nevenka Mikulić iz Karlovca (Pit 911), ki je premagala Nizozemko Ferido Kirato (Diamond gym).

Najboljšo borbo večera, s katero si je prislužil tudi nagrado, letalsko vozovnico v prestolnico Tajske, Bankok, je po oceni trenerjev pokazal Čeh Jan Vlasak (X gym), ki je v kategoriji do 86 kg premagal Tadeja Toplaka (MTG Ptuj).

Še obsežnejšo fotoreportažo spektakla v Marofu smo objavili na portalu Lokalno.si.