25.3.2012 | 20:30 | I. V.

Peter Hribar

Z igralcem za mizo je dihala vsa ekipa. (Foto: I. Vidmar)

Aljaž Šmaljcelj

Novo mesto - Na kadetskem ekipnem državnem prvenstvu v namiznem tenisu so v Novem mestu pri fantih zmagali igralci domačega kluba, Krke. V finalu so Novomeščani s 5:3 premagali Muto, tretje mesto je osvojil Hrastnik in četrto Kema.

Novomeški kadeti so osvojili naslov državnih prvakov brez izgubljene tekme, kar je glede na izenačenost ekip v tej konkurenci presenečenje. Včeraj so v predtekmovalni skupini s 5:4 ugnali Hrastnik, s 5:3 Izolo in s 5:2 Rakek ter se tako uvrstili v finalno skupino, kjer so najprej po izjemno dramatičnem in eč kot tri ure dolgem dvoboju s 5:4 ugnali Kemo iz Puconcev in kot rečeno v tekmi za prvo mesto še s 5:3 Muto.

Na prvenstvu so za Krko igrali Aljaž Šmaljcelj, Peter Hribar in Kristian Hren, ki so nosili glavno breme, ekipo pa so sestavljali tudi Žiga Komljanec, Tomaž Hrovat in Jožko Omerzel, vodil pa jih je trener Uroš Slatinšek.

Med dekleti so naslov državnih prvakinj osvojile kadetinje Mute, drugi je bil ravenski Fužinar in tretji Logatec.