Mariborčani so si v Trebnjem polomili zobe

23.3.2014 | 09:00 | I. V./STA

Tekma med Trimom in Mariborom ni bila nič kaj nežna. (Foto:I. Vidmar)

Anže Ratajec je bil ob vratarju Klemnu Ferlinu najbolj zaslužen za točko Trima. (Foto: i. Vidmar)

Trebanjski trener Roman Šavrič, je v odločilnih trenutkih drugega polčasa svoje igralce spravil k sebi med minuto odmora. (Foto: I. Vidmar)

Trebnje - Rokometaši Trima so včeraj pripravili lepo presenečenje in v domači dvorani pred televizijskimi kamerami odščipnili točko favoriziranim Maribočanom, ki jih s klopi vodi njihov dolgoletni trener Marko Šibila, na igrišču pa sokrajan Miha Zarabec. Najbolj zaslužna za uspeh sta bila tudi tokrat izjemno razpoloženi trebanjski vratar Klemen Ferlin z 18 obrambami in Anže Ratajec, s sedmimi zadetki najboljši strelec Trima, ki je ob izteku igralnega časa zadel sedemmetrovko in tako svojemu moštvu zagotovil zasluženo točko. Sevničani in Ribničani so proti najboljšima slovenskima rokometnima moštvoma igrali doma, a za razliko od Trebanjcev niso imeli nobenih možnosti za presenečenje, so pa zato v skupini od 7. do 12. mesta že skoraj odpisani Krčani doma ugnali Slovana, dolenjski obračun v Ivančni Gorici med Svišem in Krko pa je pripadel domačinom.

Skupina od 1. do 6. mesta:

Trimo Trebnje : Maribor Branik 24:24 (13:9)

Trimo Trebnje: Ferlin, Korelec, Femec, Radelj 2, Murčehajić 1 (1), Ratajec 7 (5), Čeh, Sušin 5, Saje, Rojc 3, Udovič 2, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 1, Brana.

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Žmavc, Kaleb 2, Jamnik 1, Poklar, Razgor 4, Kodrin, Hrastnik 3, Fidel 1, Zarabec 4 (1), Kleč 1, Marić 8.

Trebanjci in Mariborčani so se razšli z neodločenim izidom, kar je glede na prikazano tudi najbolj pravično. Gostitelji so prevladovali v prvem, gosti v drugem polčasu, v izjemno razburljivi končnici pa je trebanjskim rokometašem točko priigral Anže Ratajec po zadeti sedemmetrovki.

Izbranci domačega trenerja Romana Šavriča so v prvem polčasu ne le nadzorovali, temveč tudi zasenčili favorizirane Mariborčane. Z dobro igro v obrambi so povsem onemogočili najbolj udarne moči gostov in si v 20. minuti priigrali tri gole prednosti (8:5), dve minuti kasneje pa po golu Jureta Sušina povišali na 10:6.

V drugem polčasu so gosti vendarle zaigrali bolj odločno in v 39. minuti izenačili na 16:16, navkljub lažji pobudi pa se gostitelji niso predali, z zagrizeno igro pa so osvojili tudi točko.

Trebanjska ekipa bo v sredo, 26. marca, gostovala v Celju.

Gorenje Velenje : Ribnica Riko hiše 33:18 (16:8)

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, Brglez, N. Cehte 4, Medved 3, Vrečar 2, S. Burić, Skube, Golčar 4, Šoštarič 5, Papež 2, Dobelšek 1, Gams 4, Nosan 1, Oštir 1, Dujmovič 5 (4), Bećiri 1.

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Abrahamsberg, Pahulje, Markovič 3, Fink 2, Leban 5 (3), Nosan 1, Merhar, Batinič, Andoljšek, Pucelj 2, Grebenc 1, Henigman 2, Atanasov 1, Omahen 1.

Slovenski prvaki so v generalki za sobotno prvo tekmo osmine finala evropske lige prvakov z nesramno bogatimi in zvezdniškimi Parižani v sredo brez posebnih težav odpravili Ribničane in dosegli drugo zmago v skupini za prvaka.

Izbranci domačega trenerja Ivana Vajdla so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, ki so ga dobili z osmimi goli prednosti. V nadaljevanju so razliko v golih podvojili, a tudi hranili moči za veliko pomembnejši dvoboj s francoskim prvakom PSG. Ta bo v Šaleško dolino prišel z vsemi svojimi zvezdniki, kot so Danec Mikkel Hansen, Hrvata Igor Vori in Marko Kopljar, Francozi Luc Abalo, Daniel Narcisse, Samuel Honrubia in mnogi drugi, med njimi pa bo tudi črnogorski krilni igralec Fahrudin Melić, ki je med letoma 2011 in 2013 navduševal v velenjskem dresu.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Mario Šoštarič in Marko Dujmović, v gostujoči Patrik Leban, vsi pa so dosegli po pet golov.

Sevnica : Celje Pivovarna Laško 20:39 (10:20)

Sevnica: Bratanović, Flajs, Dražetič, Gorenjak 3, Brečko 2 (1), Djurdjević 9 (1), Ošlovnik 2, Božič, Kuhar, Kozole, Grušovnik, Brilej 2, Bezgovšek 1, Fižuleto, Pernovšek 1, Gjerek.
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 3, Marguč 7 (1), Žuran 2, Janc 4, Razgor 2 (1), Ranevski 1, Skube 2, Poteko 2, Slišković 1, Potočnik, Zelenović 4, Lekai, Žvižej 4, Mačkovšek 3, Miklavčič 2.

Največje presenečenje rednega dela državnega prvenstva se je favoriziranim tekmecem iz mesta ob Savinji dokaj enakovredno upiralo le v uvodnih minutah, nato pa so Celjani odločno pohodili stopalko za plin in si že v 29. minuti priigrali enajst golov prednosti (20:9). V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, hkrati pa - kolikor je bilo to mogoče - vadili taktične različice za prvo tekmo osmine finala lige prvakov z nemškim Flensburgom, ki bo v nedeljo, 23. marca, v Zlatorogu.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč s sedmimi goli, v sevniški pa Milo Djurdjević z devetimi zadetki.

Sevničani bodo v petek, 28. marca, gostovali v Ribnici.

Skupina od 7. do 12. mesta:

Sviš Ivančna Gorica : Krka 28:24 (14:11)

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Tekavec, Zidar, Potokar 1 (1), Zavodnik 3, Muhovec 2, S. Stopar 7, Pekolj 1, Bučar, Kalabić 3, Slapničar, Marinčič, Sašek 6, G. Stopar 1, Sendelbah, Tomšič 4 (1).
Krka:
Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 2, Suholežnik, Lavrič 5, Didovič, Okleščen 1, Irman, Jakše, Rašo, Orlič, Cvikl 2, Potić 3, Adamčič, Klobčar 8 (4).

Dolenjski obračun se je končal z zmagoslavjem izbrancev domačega trenerja Miloša Aksentijevića. Ti so v uvodnih dvajsetih minutah gledali v hrbet novomeških rokometašev, po zaostanku s 4:8 pa so se vendarle zbrali in si že na polčasu priigrali tri gole prednosti (14:11). V nadaljevanju so imeli škarje in platno v svojih rokah ter dosegli prvo zmago v končnici.

V zmagoviti ekipi je Simon Stopar dosegel sedem, Klemen Sašek pa šest golov. V gostujoči se je izkazal Mitja Klobčar z osmimi zadetki.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v petek, 28. marca, gostovala v Izoli, novomeška pa bo dan kasneje gostila Krško.

Krško : Slovan 33:29 (16:14)

Krško: Polutnik, Žitnik, Miklavčič 5, Dimc, Jazbec 4, Dular, Cerjak 1, Sobotič 3, Kučič, Sikošek-Pelko, Polutnik, Čanžar 4, Kastelic, Majerle 4, Koprivc 5, Zoran 5, Omerzel 2.
Slovan:
Župič, Kastelic, Sanković 5, Bogdanić-Jenko 1, Erak, Ži. Matajič 7, Cvetko, Kete, Pogačnik 5, Skušek 7 (2), Ža. Matajič 1 (1), Kete 3, Kovačič, Krivic, Kastelic.

Krčani so v uvodnem krogu končnice na domačem igrišču izgubili z Ormožani, tokrat pa so na svojih tleh ukanili Ljubljančane.

Gostitelji so bili bolj ali manj vseskozi v vodstvu. V začetku drugega polčasa so gosti izenačili na 22:22, v zadnji tretjini tekme pa je bilo več preudarnosti na strani varovancev domačega trenerja Aleksandra Markla. Po njihovem vodstvu s 30:26 je bilo jasno, da bosta točki ostali v Posavju.

V domači ekipi so Tomaž Miklavčič, Luka Koprivc in Aljaž Zoran dosegli po pet golov, v ljubljanski pa sta bila najbolj učinkovita Žiga Matajič in Janez Skušek s po sedmimi zadetki.

Krško bo v soboto gostovalo v Novem mestu.

Jeruzalem Ormož : Istrabenz Plini Izola 45:20 (25:5)