Krka zaenkrat rešena skrbi z obstankom

30.3.2014 | 11:45 | I. V./STA

Novo mesto - Dolenjsko posavski obračun tretjega kroga drugega dela rokometnega prvenstva med Krko in Krškim v Novem mestu so suvereno dobili Novomeščani s 30:21, ki imajo tako pred predzadnje uvrščenim Krškim že težko nadomestljivih šest točk prednosti. V skupini od 1. do 6. mesta so Ribničani doma do tal potolkli Sevničane, Trebanjci pa po pričakovanju izgubili na gostovanju v Celju.

Skupina od 1. do 6. mesta:

Celje Pivovarna Laško : Trimo Trebnje 30:25 (17:13)

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Marguč 10 (5), Žuran, Janc, Razgor, Ranevski, Skube 4, Miklavčič 1, Slišković 3, Zelenović 5, Žabić 1, Bundalo, Mačkovšek 1, Lekai 1, Žvižej .

* Trimo Trebnje: Ferlin, Brana, Femec, Radelj 2, Murčehajič 6 (2), Ratajec 6 (2), Skol, Sušin 3, Udovič, Ferkulj 4, Grandovec T., Florjančič 4.

* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (5), Trimo Trebnje 4 (4).

* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Trimo Trebnje 4 minute.

* Rdeč karton:

Celjani so po nedeljski zmagi v osmini finala lige prvakov, ko so premagali nemški Flensburg, tokrat merili moči s Trebanjci, ki so v tekmi 2. kroga točk vzeli Mariborčanom. A so bili proti pivovarjem nemočni še tretjič v sezoni. Zasedba Branka Tamšeta je igrala brez poškodovanih Blaža Blagotinška, Gregorja Potočnika in Vida Poteka (proti Flensburgu si je zlomil prst na roki in bo manjkal tri tedne), trebanjski odpor pa je dokončno zlomila v drugi polovici drugega polčasa.

Izbranci Branka Tamšeta so tekmo začeli premalo zbrano in odločno, kar so tekmeci znali izkoristiti. Držali so stik s pivovarji in v 12. minuti vodili z 9:7. Nato pa so se Celjani zbrali, nekaj poizkusov Trebanjec je zaustavil Urban Lesjak, z delnim rezultatom 5:0 pa so povedli z 12:9. Gosti so bili 12 minut brez gola, na odmor pa so odšli z zaostankom petih zadetkov (25:30).

Trebanjci so niso dali, v 40. minuti so z igralcem več znižali na 19:21, bili blizu, a je celjska prednost po nekaj obrambah Matevža Skoka znova narasla na +5. Razlike domačini niso več zapravili in vpisali tretjo zmago v končnici.

V celjskem moštvu je bil prvi strelec Gašper Marguč, ki je zadel desetkrat, na nasprotni strani sta Anže Ratajec in Miha Murčehajič zadela po šestkrat.

Trebanjci se bodo v naslednjem krogu pomerili z Ribnico Riko hiše.

Ribnica Riko hiše : Sevnica 32:18 (16:10)

* Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Pucelj 3, Abrahamsberg 6, Leban 7 (2), Nosan 6 (4), Fink 2, Marković 6, Henigman 2 (2), Andolšek, Grebenc, Batinić, Merhar, Atanasov.

* Sevnica: Božič, Bratanović, Pernovšek 1, Ošlovnik 1, Gjerek 2, Brilej 4, Flajs 1, Djurdjević 4 (3), Brečko 2, Fižuleto 1, Grušovnik 2, Krnc, Gorenjak, Bezgovšek,

* Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 10 (8), Sevnica 4 (3).

* Izključitve: Ribnica Riko hiše 10, Sevnica 6 minut.

* Rdeč karton: /.

Ribničani so v končnici državnega prvenstva gostili Sevnico, ki je bila na zadnjem mestu v skupini od 1. do 6. mesta, po današnji tekmi, ki so jo kar s 14 zadetki razlike zanesljivo dobili gostitelji, pa je tako tudi ostalo.

Sevnica je še brez točke, medtem ko so ribniški rokometaši po dveh porazih v končnici danes vpisali prvo zmago. Povedli so že na začetku tekme in nato prednost iz minute v minuto višali. Najbolj se je izkazal Patrik Leban s sedmimi zadetki, po šest pa so jih k zmagi prispevali Alen Marković, Črt Abrahamsberg in Blaž Nosan, medtem ko sta bila pri sevniški ekipi s po štirimi goli najboljša Klemen Brilej in Miloš Djurdjevič.

Ribniški rokometaši bodo v naslednjem krogu v petek, 11. aprila, ob 20. uri gostovali pri trebanjskem Trimu, Sevnico pa dan pozneje v 4. krogu državnega prvenstva ob 19. uri čaka gostovanje pri vodilni ekipi DP, velenjskem Gorenju.

Krka : Krško 30:21 (16:13)

Krka: Jurečič 4, Suholežnik, Lavrič 2, Didovič, Okleščen, Štanjel, Maričič, Irman 3, Grubar, Rašo, Orlič, Cvikl 5, Zaponšek, Potič 3, Adamčič 4, Klopčar 8 (5).

* Krško: Miklavčič 3, Sitošek 1, Jazbec, Dular 1, Dimc 1, Cerjak, Sobotič, Žitnik, Kučič 5, Polutnik, Kastelic, Majerle, Čanžar 4 (2), Koprivc 5, Zoran 1, Omerzel.

* Sedemmetrovke: Krka 5 (5), Krško 4 (2).

* Izključitve: Krka 14 minut, Krško 8.

* Rdeči karton: /

Krkaši so v drugem delu rokometnega prvenstva vendarle prišli do prve zmage. V domači dvorani v Novem mestu so visoko odpravili Krško in se prebili na tretje mesto v spodnjem domu lige. Pred Krkaši imajo zdaj velikih šest točk naskoka.

Tekma je bila zanimiva predvsem v prvem delu, ko so gostje držali ravnotežje vse do izida 11:11. Zadnje minute pa so pripadle domačim, ki so povedli že s 16:12. Ko je po odmoru prednost gostiteljev prednost narasla na 19:13, je gledalcem postalo jasno, da bo zmaga vendarle ostala doma. Gostje so se sicer še približali na tri gole zaostanka, na 21:18 in 22:19, končnica tekme pa je bila vnovič povsem v znamenju domačih.

Po reprezentančnem premoru Krško čez 14 dni doma čaka obračun z Izolčani, Krka pa bo gostovala pri ljubljanskem Slovanu.

Istrabenz Plini Izola : Sviš 22:21 (10:11)

* Istrabenz Plini Izola: Jelovčan, Kevič, Vidic 6, Jurič 5, Smolnik 5 (3), Božič 2 (1), Čosić 4, Redić, Vuković, Zorič-Stepančič.

* Sviš Ivančna Gorica: Marjanović, Slapničar, Sendelbah 1, Sašek 5, Zavodnik 4, Tomič 5 (1), Stopar 5, Muhovec 1, Pekolj, Zidar.

* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 4 (4), Sviš Ivančna Gorica 1 (1).

* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 4, Sviš Ivančna Gorica 4 minute.

Izolski rokometaši so tokrat doma gostili zadnjeuvrščeno ekipo spodnjega dela državnega prvenstva in v razburljivi tekmi po zaostanku ob polčasu na koncu prišli do tesne zmage, s katero so se povzpeli na tretje mesto skupine od 7. do 12. mesta.

V prvem polčasu si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti, ekipi sta se ves čas izmenjavali v vodstvu, na koncu so na odmor z zadetkom prednosti odšlo gosti. V drugem delu se ritem igre ni bistveno spremenil, gostitelji so sredi polčasa sicer prišli do dveh golov prednosti, a se je Sviš hitro vrnil v igro. Napeto je bilo vse do konca; nazadnje je bil izid izenačen pri 19:19, minimalno prednost pa so domači zadržali do konca.

Najboljši strelec izolske ekipe je bil Aleš Vidic s šestimi zadetki, pri gostih pa so trije rokometaši, Klemen Sašek, Miha Tomič in Simon Stopar, dosegli po pet golov.

Ekipa Istrabenz Plini Izola bo v 4. krogu DP 12. aprila ob 19. uri gostovala pri Krškem, Sviš pa bo dan prej ob 19.30 gostoval pri Jeruzalemu v Ormožu.