avto moto

Obisk dirke na Prilipah presenetil gostince

7.4.2014 | 09:40 | Tekst: Mitja Pungarčič

Zmagovalni oder v najmočnejšem razredu (Foto: Marko Jurkas/FormaPrint.si)

Prilipe - Prva dirka državnega prvenstva v motokrosu pred več kot 2000 gledalci je bila pravi praznik motošporta. V osmih kategorija so se pomerili vsi najboljši motokrosisti v državi in nekaj tekmovalcev iz Hrvaške. Na dirki sta nastopila tudi oba zvezdnika slovenskega motokrosa - domači matador iz AMD Brežice in lanski svetovni prvak v razredu MX3 Klemen Gerčar ter njegov največji tekmec za naslov državnega prvaka v odprtem razredu, vzhajajoči zveznik svetovnega prvenstva v razredu MX2 Tim Gajser.

Tokrat je nekoliko poškodovani Gerčar - na tretji dirki svetovnega prvenstva v kraljevskem razredu MXGP na VN Brazilije si je prejšnji vikend poškodoval zapestje - v obeh vožnjah moral priznati premoč razpoloženemu Gajserju. Mladi izzivalec je brez večjega napora potrdil odlično formo, ki jo kaže na dirkah svetovnega prvenstva razreda MX2, in dobil dirko na Gerčarjevem terenu, pred njegovimi navijači, ki so sicer športno prenesli poraz svojega ljubljenca in zaploskali obema.

Omeniti velja še Gajserjev veliki uspeh na VN Brazilije kjer je dosegel zgodovinski uspeh za slovenski motokros, saj je v drugi vožnji zasedel odlično tretje mesto, kar v tem razredu našim voznikom še ni uspelo.

Oba zveznika sta sicer na svojih hondah prikazala zvrhano mero poguma in odličnih skokov. Na zmagovalnem odru se jima je na koncu z dvema tretjima mestoma pridružil povratnik po poškodbi Slovenjgradčan Toni Mulec.

Omeniti velja še dva odlična dolenjska dirkača, in sicer Jako Možeta s Potoka, ki je osvojil skupno četrto mesto, in Boruta Koščaka iz Šentvida pri Stični, ki je osvojil skupno šesto mesto.

V razredu MX2 je zmago suvereno odnesel Aljoša Molnar iz TRK Tajfun Šport, v razredu 125 2T Miha Bubnič AMD Beli Kamen, med veterani R 40 oče Tima Gajserja Bogomir Gajser, razred nad 50 let pa še en dolenjski dirkač večni Alojzij Fortuna.

Med podmladkom do 50 kubičnih centimetrov je pred vso fantovsko konkurenco presenetljivo, a zasluženo, dirko dobila mlada hrvaška tekmovalka Mia Ribić, v razredu do 65 kubičnih centimetrov pa Gašper Polajžer iz MK Fire Group. V razredu do 85 kubičnih centimetrov, člani, je dirko zmagal Luka Milec AMD Slovenske Konjice.

Gledalci so bili lahko z videnim zadovoljni, saj je dirka postregla z dobrimi boji v vseh kategorijah, izkazali pa so se tudi posavski in dolenjski tekmovalci, kar so gledalci znali nagraditi in pozdraviti.

Dirka v režiji domačega kluba AMD Brežice je bila dobro organizirana, le gostince je velik obisk nekoliko presenetil, a tudi to se je tekom dneva rešilo na zadovoljstvo vseh.

Domačim športnim funkcionarjem je bila dirka sicer tudi dobra generalka pred prihajajočim evropskim prvenstvom, ki ga bodo gostili 25.05. v razredih 65, 85 in Open.