atletika

Tek ob Kolpi Zalarju in Kožarjevi

29.9.2014 | 08:00 | T. J. G.

Gorenja Žaga - Lepo jesensko vreme je včeraj v dolino reke Kolpe privabilo 157 aktivnih udeležencev na že 17. rekreacijsko turistično prireditev. Na 14.6-kilometrski progi je bil najhitrejši Aljaž Zalar (ŠD Lončar), ki je progo pretekel v 52 minutah in 20 sekundah, le 3 sekunde slabši je bil Davor Krašovec (Vzajemna), sekundo za njim pa Andrej Pucelj (TK Inles Riko Ribnica). Četrti je bil Jaka Dragoš (ŠD Krasinec), peti pa Matej Uhan (DTP Trebnje).

Med ženskami je bila najhitrejša Nika Kožar (TK Inles Riko Ribnica) s časom 58.24, druga je bila Janja Mikec (TK Novo mesto), tretja Tanja Zamida (AK Maraton Kočevje), četrta Marta Plahuta (AK Radeče), peta pa Helena Bučar..

Pomerili so se tudi otroci na krajših razdaljah, na pohod pa se je podalo tudi nekaj pohodnikov.

Vsi rezultati so objavljeni na spletni strani društva Marathon Novo mesto, več fotografij pa na facebook stran Teki Dolenjske.

Naslednja prireditev, ki bo predzadnja v sklopu Tekov Dolenjske za pokal Dolenjskega lista, bo v nedeljo, 12. septembra, v Kostanjevici na Krki.