Izpostavljeno
Dolenjska
ponedeljek, 6. maj 2024
10:00 - 15:00 Ob mednarodnem dnevu babištva: predstavitev poklica in dela, Supernova Otoška cesta Novo mesto
13:00 - 17:00 Občinski test hoje 2024, igrišče pri ŠC Novo mesto
18:00 Predavanje dr. Blaža Mlačaka: Preventiva, diagnostika in zdravljenje srčno-žilnih bolezni, KMJ Novo mesto
torek, 7. maj 2024
10:00 Tekmovanje paraplegikov in tetraplegikov v šahu - 29. memorial Jožeta Radeja in 4. kolo lige ZPS Gradex, Šegova 119 Novo mesto
13:00 Strokovno srečanje - demenca, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto
VečBela krajina
ponedeljek, 6. maj 2024
11:00 Prireditev ob dnevu slovensko-britanskega prijateljstva, pri spominski plošči zaveznikom Gornji Suhor
torek, 7. maj 2024
16:30 Bralni klub, Krajevna knjižnica Semič
18:00 Zdravilne gobe - predavanje, KC Semič
sreda, 8. maj 2024
13:00 Bralno srečanje, DSO Črnomelj
17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, Ljudska knjižnica Metlika
VečPosavje
ponedeljek, 6. maj 2024
10:00 - 14:00 Dan odprtih vrat, porodnišnica Brežice
torek, 7. maj 2024
19:00 Literarni večer (Srečko Kosovel), Posavski muzej Brežice
sreda, 8. maj 2024
17:00 Boris Hajdinjak - Reštanj in Reštanjski (predavanje), vaška soba Reštanj
četrtek, 9. maj 2024
19:00 Večer klasične glasbe (pianist Sam Rotman iz ZDA), Posavski muzej Brežice
petek, 10. maj 2024
19:30 Predmaturitetni recital Antona Ajstra, Viteška dvorana Brežice
Več6.10.2014 | 08:40 | B. B.
Novo mesto - Zmagovalka - z razliko dvestotih glasov - prvega kroga novomeških županskih volitev je Milena Kramar Zupan (SD, ZZD, SLS), 21,28 odst.. V drugem krogu se bo pomerila z Gregorjem Macedonijem (19,79 odst.).
Na tretje mesto se je vendarle uvrstil Bojan Kekec (16,98 odst.), četrti je Jože Kobe (LGS), 14,73 odst., peta Mojca Špec Potočar (SMC) pa že precej zaostaja - 9,43 odst.
22 glasov za njo je kandidat Solidarnosti Uroš Lubej (9,28odst.), osmerico pa zaključujeta Matic Vidic (SZV), 5,19 odst., in Rafko Križman (ZaNM - ZaAB, Zares) 3,32 odst.
Udeležba je bila 49,47 odst.
V občinski svet 15 list
Največ glasov na volitvah v občinski svet je dobila SDS (11,51 odst.), ki je osvojila štiri svetniške sedeže.
SMC (10,16 odst.), Lista Gregorja Macedonija (9,83 odst.), SLS (9,02 odst.) in Lista Ivana Kralja (8,13 odst.) jih imajo po tri.
DeSUS (7,53 odst.), Solidarnost (6,82 odst.) in LGS (6,10 odst.) bodo imeli po dva sedeža.
SD (4,99 odst.), SZV ( 4,92 odst.), NSi (4,06 odst.), ZZD (3,47 odst.), ZaNM (3,08 odst.), SNS (2,73 odst.) in Jiri Volt (2,67 odst.) pa po enega.
V novem 30-članskem občinskem svetu bo kar 15 svetniških skupin in romski svetnik - edini kandidat je bil Sandi Selimčič.
V občinski svet se od 19 list niso uvrstili Športna lista, Lista Tomaža Hrastarja, DSD in Zeleni Slovenije.
Slika 1: Koalicija Milene Kramar Zupan
Slika 2: Gregor Macedoni
Ocene komentarjev