19.11.2014 | 17:35 | B. B.

Krka : Maribor 1:2 (1:1)

Mitrović je bil uspešen proti Vršiču ...

... Čretnik pa je ustavil Bitona.

Novo mesto - Nogometaši Maribora so naredili prvi korak k uvrstitvi v polfinale pokala Slovenije. V zaostalem dvoboju so na prvi četrtfinalni tekmi v Novem mestu premagali Krko z 2:1. Povratna tekma bo 3. decembra v Ljudskem vrtu.

Novomeščani so povedli v 24. minuti, ko se je med strelce s prostega strela z dobrih 20 metrov vpisal Josip Fuček. Malo kasneje je zaradi igre z roko Ejupa v kazenskem prostoru Krke sodnik Sagrkovič pokazal na najstrožjo kazen, a je vratar Novomeščanov Mitrović strel Vršiča ubranil.

Nekaj minut kasneje so Mariborčani prišli do še ene enajstmetrovke, Mitrović pa si je zaradi prekrška nad Mejačem prislužil rdeč karton in je zapustil teren. V vrata je trener Kastrevec poslal Čretnika, zelenico je zapustil Dežmar, strel z bele točke pa se kljub drugima akterjema - Čretnik v vratih in Biton pri strelu - končal tako kot prejšnji - vratar Krke je strel ubranil.

Sreča je Krko zapustila v 35. minuti, ko so izenačili na 1:1. Prosti strel je izvedel Dare Vršič, po podaji v kazenski prostor pa je Jean-Philippe Mendy z glavo usmeril žogo v desni kot za izenačenje.

Oslabljena Krka se je v drugem delu Mariborčanom dobro upirala in celo nekajkrat zapretila, a je v 65. minuti zmagoviti zadetek za goste dosegel Mejač. Ponovno je Vršič podal iz kota, na robu kazenskega prostora je Mejač prišel do žoge in z natančnim strelom še drugič ugnal Čretnika.

Že pred tem so si polfinale pokala zagotovili Domžalčani, Celjani in Koprčani.