ostali športi

Novomeščani na DP šesti, Krčani osmi

15.12.2014 | 09:40 | M. M.

ilustrativna slika (Foto: ŠD Krka)

Maribor - V Mariboru se je včeraj končala letošnja državna članska šahovska liga. V finalu ekipnega državnega prvenstva v standardnem šahu je nastopilo deset najboljših ekip, med njimi pa so tekmovali tudi člani Šahovskega društva Krka Novo mesto.

Po odlični sezoni, ko so Novomeščani letos že osvojili ekipno srebrno v pospešenem šahu in četrto mesto v hitropoteznem šahu, so šahisti Krke tudi na zadnjem letošnjem prvenstvu igrali izvrstno in osvojili končno šesto mesto.

V ekipi so bili velemojster Marin Bosiočič (5,5 točke iz devetih partij), Severin Mejak (5/9), Jernej Zupančič (3/6), Žiga Volf (5/9), Maj Zirkelbach (4/9), Urban Zupančič (2,5/8) in Luka Rifelj (2,5/4). »Poudariti velja, da se je v svojem prvem nastopu v članski ekipi izvrstno boril 16-letni Maj Zirkelbach, ki je v partijah z veliko močnejšimi nasprotniki pridobil kar 103 točke mednarodnega šahovskega ratinga,« je še poudaril Robert Rudman.

Državni prvaki so sicer postali igralci ŽŠK Maribor, igralci ŠK Triglav iz Krškega pa so osvojili osmo mesto.