Zmage Krke, Trima in Sevnice, poraz Krškega in Sviša

22.2.2015 | 09:20 | STA, M. M., foto: MRK Krka

Novo mesto, Trebnje, Sevnica - Rokometaši Krke so v tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Krško s 34:25. Rokometaši trebanjskega Trima so bili boljši od Slovenj Gradca 2011 z 31:28, Sevničani pa sopremagali Sviš Ivančno Gorico z 29:20.

Novomeščani so pred domačimi gledalci brez težav odpravili zadnjeuvrščeno Krško, ki se je v zaostanku znašlo že v uvodnih minutah, vodstva Krke pa ni ogrozilo niti za trenutek. Do končnega zaostanka so prišli v zadnjih minutah tekme, ko so le nekoliko lepotno popravili končni izid.

Prvi strelec tekme je bil Jan Jurečič z 11 goli, Blaž Rojc jih je dodal šest. Aljaž Zoran je za Krško zadel sedemkrat.

Krkaši bodo tekmo 18. kroga igrali v petek, 27. februarja, ko bodo gostovali v Slovenj Gradcu, Krčani bodo dan kasneje gostili vodilno ekipo državnega prvenstva Celje Pivovarno Laško.

Krka - Krško 34:25 (20:10)

* ŠD Marof, gledalcev 100, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Krško).

* Krka: Jurečič 11 (4), Lavrič 1, Didovič 5, Okleščen 3, Bevec, Rojc 6, Štangelj, Irman 1, Jakše, Rašo 1, Smolnik 1, Vidmar, Furdi, Božič, Adamčič 1, Klobčar 4.

* Krško: Supančič, Zorič 1, Dragan 4, Dular, Ban 2 (1), Škafar 1, Sobotič 2, Kodrič 2 (2), Polutnik, Kastelic 1, Hriberšek, Sendelbah 5, Bogovič, Zoran 7 (2).

* Sedemmetrovke: Krka 4 (4), Krško 7 (5).

* Izključitve: Krka 12, Krško 20 minut.

* Rdeč karton: /.

Za zmago se morali dobro potruditi

Trebanjci so se za zmago, 13. prvenstveno, s katero so zadržali dve točki zaostanka za tretjeuvrščenim Mariborom Branikom, morali dobro potruditi. Slovenjgradčani so v uvodnih minutah dobro mučili tekmece, po 8:8 pa so si domači priigrali dva gola prednosti, takšna je bila tudi razlika ob polčasu. Trimo je odpor Slovenj Gradca zlomil med 41. in 47. minuto, ko je z delnim izidom 6:0 pobegnil na 26:18 (tri gole je dosegel Luka Florjančič). Prednost so domačini znali zadržati do konca, čeprav so gosti v izdihljajih vse moči usmerili v napad.

Prvi strelec tekme je bil Rok Skol z osmimi goli, enega manj je dal Florjančič. Rok Ovniček in Martin Podstenšek sta na drugi strani zadela petkrat.

Trimo tekma 18. kroga čaka čez teden dni, ko bo gostoval pri Jeruzalemu Ormožu, Slovenj Gradec bo dan prej gostil Krko.

Trimo Trebnje - Slovenj Gradec 2011 31:28 (15:13)

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 200, sodnika: Kavalar (Celje), Smolko (Gornja Radgona).

* Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Radelj 5, Skol 8 (6), Kotar, Sušin 2, Željko, Potočnik 1, Udovič, Sašek 4, Ferkulj 1, M. Grandovec, T. Grandovec 3, Florjančič 7, Brana, Urbič.

* Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 1, Voršič 2, Zbičajnik 1, Ovniček 5 (2), Doberšek 3, Kašnik, Kresnik 1, Kobold 3, Šol 3, Krevs, Poklič 2 (2), Soldo, Plešej, Podstenšek 5, Štumpfl 2.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 6 (7), Slovenj Gradec 2011 4 (4).

* Izključitve: Trimo Trebnje 6, Slovenj Gradec 2011 2 minuti.

Zaslužena zmaga ostala v Posavju

Obračun z dna prvenstvene lestvice je pripadel sevniškim rokometašem, ki so sicer v dosedanjih 17 krogih zbrali manj točk od Sviša iz Ivančne Gorice. Do dveh za zmago so tokrat prišli povsem zasluženo.

Vodili so vse od začetka tekme, že v 22. minuti je bilo 11:3. Sviš je do polčasa nekoliko znižal zaostanek, ki pa je bil kljub temu visok. V nadaljevanju tekme se razmerje moči bistveno ni spremenilo, po treh zaporednih golih Gorana Brečka med 48. in 52. minuto pa so se domači lahko začeli veseliti zmage.

Najboljša strelca tekme sta bila Brečko in Jure Gorenjak, oba sta zadela šestkrat. En gol manj je dosegel Miloš Djurdjevič, toliko kot na drugi strani Simon Stopar.

Sevnica bo tekmo 18. kroga igrala čez teden dni, ko bo gostovala v Ribnici, Sviš bo isti dan gostil Maribor.

Sevnica - Sviš Ivančna Gorica 29:20 (14:9)

* Športna dvorana, gledalcev 100, sodnika: Cvetko (Celje), Žibret (Trbovlje).

* Sevnica: Brglez, Gerčar, Ž. Krnc 1, Mrgole 1 (1), Brečko 6, Gorenjak 6, Bezgovšek 2, Fižuleto 4, Djurdjević 5 (1), Gjerek 1, Brilej 3 (1).

* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Marinčič 1, Zavodnik 3 (1), Marušič 4, Nered 1, Bučar 1, G. Stopar 1, S. Stopar 5, Košir 3, Pekolj 1.

* Sedemmetrovke: Sevnica 4 (3), Sviš 3 (1).

* Izključitve: Sevnica 12, Sviš 8 minut.