nogomet

Nogometaši začeli kar s 3:0

1.3.2015 | 18:00 | I. V.

Takole je Marin Perić v 32. minuti žogo poslal prek vratarja Pridigarja. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Najbrž so si nogometaši Krke pred prvo tekmo spomladanskega dela prvenstva doma z Zavrčem želeli zmagati, a da bodo zmagali kar s 3:0, si verjetno niso mislili.

Nasprotnikovo mrežo sta tudi tokrat zatresla nogometaša, ki jima je šlo to najbolje od rok tudi na pripravljalnih tekmah - prvi zadetek je dosegel Marin Perić, ki je na zadnjih petih tekmah jesenskega dela zabil tri gole, tretjega pa Urban Kramar, medtem ko je za 2:0 iz prostega strela zadel Ejup.

Tekma se za nogometaše Krke ni začela najbolj obetavno, saj so ob velikem pritisku gostov komaj prišli prek sredine igrišča, že v deseti minuti pa so Haložani žogo spravili v Krkino mrežo, a zadetek ni veljal, saj so bili kar trije nogometaši Zavrča v prepovedanem položaju, že v naslednjem napadu pa bi Krka skoraj dosegla gol, a je visoko pred vrata posredovano žogo, ki je presenetila gostujočega vratarja Pridigarja, ta z zadnjimi močmi izbil stran od okvirja vrat.

Po začetnem krču so se novomeški nogometaši v nadaljevanju srečanja sprostili in v 32. minuti se je pred vrati Pridigarja sam znašel Perić, ki je podano žogo Fučka z lobom prek vratarja Pridigarja spravil v mrežo.

Hladen tuš so nogometaši Krke doživeli v 36. minuti, ko je sodnik Podgoršek z drugim rumenim kartonom v slačilnico poslal Žižića, a se kljub vodstvu in igralcu manj niso povlekli v obrambo, kar se jim je še kako obrestovalo v podaljšku prvega polčasa, ko je prosti strel s 30 m izvajal Leo Ejup, žoga se je dotaknila enega od obrambnih igralcev in toliko spremenila smer, da je presenetila Pridigarja.

V drugem polčasu so se gostje na vse kriplje trudili izid obrniti sebi v prid, a si Novomeščani kljub igralcu manj niso dovolili napake, trener Kastrevec pa je petnajst minut pred koncem tekme kljub vodstvu in igralcu manj napadalca, svojega sina Žigo, zamenjal z drugim napadalcem, prav tako domačinom Urbanom Kramarjem, ki je njegovo zaupanje upravičil v četrti minuti sodnikovega podaljška, ko je po podaji Fučka žogo z glavo pospravil v mrežo Zavrča.

Nogometaši Krke so se z novimi tremi točkami izenačili z osmouvrščeno Gorico in zadnjeuvrščenim Radomljam ušli za deset točk. V 23. krogu se bodo v soboto v gosteh pomerili z Domžalami.

Krka : Zavrč 3:0 (2:0)

Strelci: 1:0 Perić (33.), 2:0 Ejup (45.), 3:0 Kramar (94.).

Krka: Pelin, Žižić, Rašić, Novinić (od 38. Vučkić), Mojstrovič, Ejup, Ihbeisheh, Fuček, Palić, Perić (od 86. Aniekan), Kastrevec (od 74. Kramar).

Zavrč: Pridigar, Đukić, Datković, Muminović, Palić, Korošec, Cvek (od 60. Antić), Kelenc, Matjašič (od 77. Grezda), Kiš, Mitrović (od 69. Težak).

Rumeni kartoni: Ejup, Žižić, Mojstrovič, Fuček; Cvek, Đukić, Kiš, Palić.

Rdeči karton: Žižić (36.).

Lestvica: 1. Domžale 45, 2. Maribor 44, 3. Celje 40, 4. Olimpija 38, 5. Zavrč 29, 6. Rudar 27, 7. Luka Koper 25, 8. Gorica 18, 9. Krka 18, 10. Radomlje 8.